Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

Przewodnik dla osób mających dostęp do informacji poufnych w Barcelonie

Barcelona jest miastem, które wielu dobrze zna. Prawdopodobnie byłeś już kiedyś lub znasz kogoś, kto ma i ma dość dobre pojęcie o jego najsłynniejszych zabytkach. W stolicy Katalonii jest jednak o wiele więcej, niż się wydaje, i nawet jeśli byłeś tam więcej niż raz, zawsze jest coś więcej do odkrycia. Oto mój przewodnik po Barcelonie, w którym znajdziesz pomysły na alternatywne zabytki, lokalne dzielnice i najlepsze czasy do zwiedzania bez tłumów.

Co można zobaczyć?

Prawdopodobnie widziałeś słynną Sagrada Família Antoniego Gaudiego, ale być może przegapiłeś jeden z moich ulubionych budynków w Barcelonie, który znajduje się zaledwie 10 minut spacerem w górę drogi - Recinte Modernista de Sant Pau. Ten wspaniały budynek jest w rzeczywistości starym szpitalem i jest największym kompleksem Modernista na świecie. Teraz atrakcją turystyczną jest możliwość zwiedzania terenu szpitala i oddziałów, wypełnionego jaskrawo kolorowymi płytkami kwiatowymi, lśniącymi witrażami, ozdobnymi filarami i marmurowymi schodami. Zaprojektowana przez architekta Domènech i Montaner, po raz pierwszy została otwarta w 1930 roku, a obecnie znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.