Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

Jak dbasz o swoją higienę i zdrowie w podróży?

COVID-19 jest niegroźną chorobą, która dotyka większość populacji. Jednak ze względu na zwiększone zainteresowanie tym tematem, uznaliśmy, że należy zwrócić uwagę na to, jak można dbać o higienę i zdrowie podczas podróży.

Higiena w podróży

Często nie mamy dostępu do ciepłej wody, gorących ręczników czy toalety, kiedy przenosimy się z jednego miejsca w drugie. Czasami konieczne są loty z przesiadkami, a na lotnisku czeka nas sporo czekania. Poziom czystości wymagany podczas podróży autobusem lub pociągiem nie jest taki sam jak ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Swoją podróż wygodnie zaplanujesz wraz ze specjalistami z biuro podróży Stare Babice

Istnieją jednak sposoby na utrzymanie higieny i dobrego stanu zdrowia, nawet podczas długich i intensywnych podróży. Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszym z nich.

Utrzymuj ręce w czystości

Lot samolotem to mniej więcej. Lot samolotem jest 100 razy bardziej prawdopodobny niż podróż naziemna, aby złapać przeziębienie. Wynika to z niskiej wilgotności powietrza, różnicy temperatur i dużej wysokości wewnątrz samolotu. Higiena rąk jest niezbędna, aby zminimalizować to ryzyko. Najlepiej jest często myć ręce ciepłą wodą z mydłem, ale wiemy, że podczas podróży nie zawsze jest to możliwe.

Zawsze miej przy sobie mydło do rąk na bazie alkoholu w płynie, żelu lub chusteczkach. Możesz go użyć przed jedzeniem, po wypłacie pieniędzy z bankomatu lub podczas wizyty w sklepie z pamiątkami.

COVID-19 nie jest poważną chorobą i może być leczony, jeśli osoba z normalną odpornością jest zdrowa. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie podczas podróży do Włoch, prosimy o szczególną dbałość o higienę rąk.

Umyj twarz

Dwa czynniki mają wpływ na to, jak dbasz o swoją twarz podczas podróży: klimat w kraju i pora roku. Jeśli planujesz lot do Egiptu, powinieneś zabrać ze sobą krem nawilżający, krem z filtrem UV oraz balsam do ust. Krem z filtrem przeciwsłonecznym jest niezbędny przy wyjazdach do tzw. ciepłych krajów. Na rynku dostępne są kremy, które zawierają zarówno filtr przeciwsłoneczny, jak i krem nawilżający. Pomoże Ci to zaoszczędzić miejsce w bagażu. Listę firm wraz z ich pełnymi ofertami znajdziesz na starebabice.info/firmy

Do oczyszczania twarzy idealnie nadają się środki myjące bez wody, które nie wymagają spłukiwania. Powinieneś również mieć pod ręką chusteczki do oczyszczania twarzy. Chusteczki te mogą być używane przez osoby o wrażliwej skórze, ponieważ nie zawierają one mydła ani alkoholu.

Świeży oddech

Czyste zęby i świeży oddech są świetne w podróży. Te dwa istotne elementy mogą sprawić, że łatwo zapomnisz o nowych przyjaciołach i kolegach z pracy. Oprócz gum do żucia i miętówek istnieje wiele produktów, które mogą pomóc Ci w utrzymaniu higieny jamy ustnej podczas podróży. Dostępne są jednorazowe szczoteczki do zębów z odświeżaczem na górze i nicią dentystyczną na dole. Substancja ta może być połknięta, więc nie potrzebujesz wody.

Należy pamiętać, że niektóre produkty spożywcze mogą pomóc w oczyszczaniu jamy ustnej. Niektóre produkty spożywcze, takie jak cierpkie jabłka, cytryny i limonki, pobudzają produkcję śliny, która w naturalny sposób oczyszcza jamę ustną.

Higiena ciała

Dostęp do wody to duży problem podczas podróży. Istnieje wiele kosmetyków, które można stosować bez wody. Niektóre kosmetyki mogą być nawet stosowane w medycynie do mycia pacjentów przykutych do łóżka, którzy nie są w stanie się poruszać. Produkty te mogą zawierać wodny neutralizator, którego nie trzeba spłukiwać. Taką samą funkcję mogą spełniać bezzapachowe mydła w płynie.

Używaj ich w warunkach sanitarnych, szczególnie pod pachami, w miejscach intymnych, na szyi, dekolcie i stopach.

Możesz pozostać zdrowy i chroniony przed wirusami, które możesz napotkać podczas podróży, praktykując właściwą higienę rąk, twarzy i ciała.

Więcej przeczytasz na https://starebabice.info/.