Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

Zakłady sportowe zawitały na statki wycieczkowe Florydy

Linie wycieczkowe Princess Cruises szukają nowych sposobów, aby dojść do siebie po ponad roku braku rejsów wycieczkowych. Jedną z nowości na pokładzie są zakłady sportowe, które Princess Cruises oferuje jako pierwsza linia wycieczkowa na świecie.

Nowe opcje aplikacji pokładowej, to nowe możliwości

W ostatnich latach Princess Cruises poszerzyło swoją ofertę mobilną oraz technologiczną dzięki programowi Ocean Medallion. Osoby przebywające na pokładzie mają do swojej dyspozycji medalion o rozmiarze ćwierćdolarówki, który połączony jest z niestandardową aplikacją, umożliwiającą pasażerom zamawianie jedzenia, napojów, odnajdywanie przyjaciół, a także korzystanie z interaktywnych map. Nową funkcją w aplikacji jest możliwość obstawiania zakładów sportowych, które są dostępne na pokładzie wszystkich statków MedallionClass.

„Obstawianie zakładów jest teraz płynnie łączone z ogólnym doświadczeniem gości, zarówno w przypadku interakcji cyfrowych, jak i fizycznych, a wszystko to dzięki platformie OCEAN Guest Experience Platform” - powiedział John Padgett, dyrektor ds. Doświadczenia i Innowacji w Carnival Corporation.

Goście mogą obstawiać wydarzenia, które odbywają się podczas rejsu oraz jedno przyszłe, które może nastąpić tuż po nim. Warto również wspomnieć, że Carnival Corp., firma macierzysta Princess Cruises, jest powiązana z Miami Heat, więc zakłady na wydarzenia NBA z udziałem Heat są niedostępne.

Rozwiązanie zaczerpną inne kraje?

Clark Schultz uważa, że zakłady sportowe rozprzestrzenią się na inne linie wycieczkowe, w tym Norwegie i Royal Caribbean. Wszystkie główne linie wycieczkowe mają na pokładzie Wi-Fi, co ułatwia przejście na gry mobilne. Bez wątpienia ta nowość spotka się z poparciem wielu osób, które lubią od czasu do czasu obstawić mecze swojej ulubionej drużyny, czy utworzyć kupon podczas większego wydarzenia sportowego. Poza rozrywką, zakłady na gry sportowe oferują również wiele emocji, które towarzyszą podczas oglądania meczów.

Rozwiązanie to może się upowszechnić również w samolotach, pociągach oraz innych środkach podróży na dłuższe odległości. Wizja dodatkowego zarobku dla potencjalnych linii jest tym większa, jeśli spojrzy się przez pryzmat sytuacji w danym kraju. Kryzys może skłonić nawet najtwardszych właścicieli do ulegnięcia i przyjęcia nowych rozwiązań do swoich linii.

Hazard w USA

Hazard online w USA to skomplikowana sprawa. Do 2006 roku obowiązywał Wire Act (ustanowiony w 1971 roku), który zakazywał międzynarodowych zakładów telefonicznych. W związku z wątpliwościami czy ustawa ta odnosi się również do hazardu odbywającego się poprzez Internet, kasyna traktowały klienta ze Stanów jako persona non grata. W tym samym roku weszła w życie UIGEA, która czyniła hazard online czynnością nielegalną, lecz każdy stan mógł zmienić ten stan rzeczy. Działo się to jednak bardzo powoli, a pierwszy na hazard online otworzył się Delaware i do dziś przychody z tej branży zasilają budżet stanu. Śladem Delaware poszły kolejne: Nevada, New Jersey i Pensylwania. Warto również nadmienić, że każdy stan ma odmienne prawo i rządzi się swoimi zasadami. Dlatego też powinniśmy bacznie przyjrzeć się obowiązującymi na danym terytorium przepisami, zanim spróbujemy swoich sił w hazardzie.

Aktualnie tylko pojedyncze zakłady sportowe są legalne w niektórych stanach USA, w przeciwności do online sloty, które legalne nie są. Nie można zatem w pełni swobodnie grać na tak zwanych automatach. Oczywiście znajdziemy miejsca w internecie, które nam tę rozrywkę zapewnią, lecz trzeba się liczyć, że nie będzie to w pełni bezpieczne, a strona może nie wypłacić nam należnej wygranej. Lepiej zatem trzymać się sprawdzonych i legalnych stron, aby nie robić sobie problemów.