Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

6 rzeczy do zrobienia w Miami

Dzięki całorocznemu nasłonecznieniu, gwałtownie rosnącym temperaturom i kilometrom lśniącej linii brzegowej zatłoczonej wysokimi wieżowcami, Miami od dawna cieszy się mianem najbardziej olśniewającego miejsca na Florydzie. Ale ta zalana słońcem metropolia to coś więcej niż koktajle na plaży i całonocne imprezy. Tygiel kubańskiego dziedzictwa, kruche dzielnice miejskie i błyszcząca architektura Art Deco - wizyta w Miami to pewny sposób na dodanie pikanterii do Twojego życia. Oto sześć najlepszych rzeczy, których powinieneś doświadczyć podczas pobytu w Magic City.

Spróbuj tradycyjnego kubańskiego wpływu, który jest tak samo ważną częścią tożsamości Miami, jak architektura Art Deco i brzęcząca kultura plażowa. Wszystko, począwszy od muzyki, po kawę i jedzenie inspirowane przez 1,2 miliona Kubańczyków, którzy nazywają miasto domem. Żadna wizyta w Miami nie byłaby więc kompletna, bez spróbowania słynnej kubańskiej kanapki. Rozkoszny w ustach mash-up chrupiącego chleba tostowego, pikantnego sera i słonych kawałków wieprzowiny, to istne doznanie smakowe (nawet w 30 stopniowym upale). Najlepsze, co znalazłem, to Mała Hawana, w restauracji bez nadziei w Wersalu, filarze tej dzielnicy, która serwuje kubańskie przysmaki od 1971 roku. Chlubiąc się znanym na całym świecie przepisem, który pojawił się nawet w filmie Szef Kuchni w 2014 roku, nie zawiodę się.

People Watch on Ocean Drive Z doskonałym miejscem z widokiem na złote piaski South Beach, Ocean Drive jest naprawdę celem samym w sobie. Błyszcząca mieszanka chodnikowych kawiarenek, barów, a nawet dawnej rezydencji Versace, to eklektyczna część miasta, która przyciąga turystów i mieszkańców, więc nie jest zaskoczeniem, że stała się ona jednym z najlepszych miejsc do oglądania przez ludzi.

Wybraliśmy się na Happy Hour, gdzie w każdym menu są super duże koktajle, a ulice wciąż są pełne dżemów i pośpiechu. Podciągnij ławeczkę, zatapiaj zachodnią część miasta i patrz, jak olśniewający ludzie zapinają się w wymyślnych samochodach, miejscowi motocykliści wplatają się i wypadają z pieszych i rowerzystów z muzyką rozbrzmiewającą podczas jazdy do następnego celu.

Idź Gaga na Graffiti Jeśli chodzi o najlepszą sztukę uliczną na świecie, trudno byłoby pokonać kolekcję tak atrakcyjną jak Wynwood Walls w Miami. Znajdujące się niegdyś w nieco szkicowym centrum miasta, tętniące życiem ściany przekształciły ostatnio okolicę w certyfikowaną mekkę graffiti. Zobaczysz dziesiątki przewróconych ścian - płócien pokrytych od góry do dołu w inspirujących dziełach sztuki, wykonanych z wykorzystaniem palety barwnych nadruków typu pick 'n' mix. Na miejscu dostępne są lokale gastronomiczne i przewodnicy, którzy pomogą Ci dowiedzieć się więcej o artystach i ich wizjach, dzięki czemu z łatwością spędzisz tu cały dzień, chłonąc twórczą atmosferę. W grudniu całe miejsce ożywa dzięki corocznym targom Art Basel, podczas których najlepsi artyści są wypuszczani na wolność, aby stworzyć nowe, zapierające dech w piersiach dzieła na 12-miesięczną rezydencję.

Zobacz jak żyje druga połowa dzięki swojemu długoletniemu statusowi jako plac zabaw bogatych i sławnych, pozłacane rezydencje i wille w stylu kolonialnym są dziesiątką w Miami, z których największa i najlepsza znajduje się na Wyspie Gwiazd, wysepce wyścielonej palmami, posypanej wielomilionowymi crash padami (z listą mieszkańców z gwiazdami, która brzmi jak lista nominowanych do Oscarów). Po zakwaterowaniu wszystkich, od Glorii Estefan po Sylvestra Stallone'a i Willa Smitha po Lenny'ego Kravitza, wycieczka statkiem po wyspie jest obowiązkowa dla wszystkich fanów muzyki i filmu. Upewnij się, że podczas rejsu wzdłuż linii brzegowej zauważysz jakąkolwiek gwiazdę - po prostu nie zapomnij spakować swojego kremu przeciwsłonecznego.

Podziwiaj architekturę Art Deco Nie jest tajemnicą, że South Beach jest synonimem architektury Art Deco. Odkąd w latach 50-tych XX wieku trend sprowadził na brzegi dziesiątki tego wyjątkowego budynku, ta część miasta słynie z pastelowych zabytków, wypełnionych neonowymi oznaczeniami lśniącymi wzdłuż nabrzeża. Podczas gdy łatwo jest się zadowolić z każdego mijanego budynku, polecam zarezerwowanie audioprzewodnika, który pozwoli Ci na zapoznanie się z historią najbardziej kultowych budowli podczas przechadzki piętrowymi ulicami.

Poznaj centrum miasta z różnicą W poprzednich latach, SoBe (South Beach) był go-to miejsce dla kultury, sztuki i rozrywki w Miami, ale ostatnio w centrum miasta Brickell daje obszar poważny bieg dla swoich pieniędzy w stylu stawki. Nie daj się zwieść statusowi Centrum Finansowego, za wieżowcami znajduje się skarbnica atrakcji, które na pewno zaskoczą i zachwycą odwiedzających - od barów na dachu, przez ekskluzywne galerie handlowe i artystyczne, aż po pop-up-owe restauracje. Polecam wizytę we włoskiej hali restauracyjnej La Centrale, aby spróbować dań z makaronu przed zakupami w Mary Brickell Village i na zakończenie dnia podziwiać jedne z najlepszych widoków miasta z 40. piętra baru na dachu Sugar.