Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

5 Najlepszych pomysłów na wakacje do wypróbowania już teraz

To prawda, co mówią - jest coś o zmianie scenerii, co jest dobre dla duszy. Podróżowanie jest korzystne nie tylko dla twojego umysłu, ale także dla twojego ciała; daje szansę na oderwanie się od codziennej harówki i zresetowanie się mentalnie, fizycznie i duchowo. Jest to okazja do refleksji nad sobą, wyznaczania sobie celów i odmładzania się. Obecnie w branży turystycznej kładzie się większy nacisk na wellness niż kiedykolwiek wcześniej, a możliwości poprawy zdrowia i samopoczucia są nieograniczone. Od relaksujących przerw w spa do cyfrowych odosobnień detoksykacyjnych, w roku 2019 liczymy pięć najlepszych wakacji wellness, które obiecują zaspokoić wszelkie potrzeby.

Wakacje w SPA

Niezależnie od tego, czy czujesz się wypalony psychicznie czy fizycznie, urlop w uzdrowisku jest okazją do pełnego relaksu i skorzystania z detoksykacji. Celem jest pozostawienie uczucia odprężenia i gotowości do wejścia w świat. Możesz skorzystać z szerokiej gamy zabiegów spa, aby złagodzić bóle i bóle, zastąpić matową i zmęczoną skórę wewnętrznym blaskiem i rozpieszczać się od stóp do głów. Jeśli podoba Ci się pomysł na jakiś czas, to jest to dla Ciebie przerwa. Na zabiegi twarzy i masaże w relaksującym otoczeniu, poszukaj nie dalej niż w Spa w Maya, położonym głęboko w sercu lasu deszczowego Bali. Aby zrobić sobie przerwę w spa z bardziej holistyczną atmosferą, możesz spróbować Czterech Pór Roku w hotelu Nam Hai, Hoi An w Wietnamie. Tutaj możesz zbalansować swoją energię w jednym z pływających gabinetów zabiegowych lub wziąć udział w jednej sesji z miejscowymi specjalistami wellness. Ich charakterystycznym rytuałem jest osiem kryształowych misek alchemicznych, które tworzą uspokajającą kąpiel dźwiękową.

Rekolekcje jogi

Niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym joginem, czy też ledwo dotykasz palców u stóp, odosobnienie jogi jest idealne dla tych, którzy chcą uspokoić swój umysł, ciało i ducha. Zajęcia obejmują warsztaty postawy ciała, sesje medytacyjne oraz jogę o wschodzie i zachodzie słońca, podczas których możesz ćwiczyć pozy, podziwiając jednocześnie spektakularne widoki. Ten rodzaj wakacji odnowy biologicznej jest całkowitą przerwą od dziewiątej do piątej i zachęca do ponownego połączenia się z samym sobą. Nie tylko skorzystasz na poprawieniu swojej praktyki jogi, ale także poznasz techniki życiowe, które pomogą Ci radzić sobie ze stresem, ponownie Cię zainspirować i naładować akumulatory. Ci, którzy szukają pozdrowienia od słońca, mogą znaleźć to i wiele więcej w Tri Sri Lance. Możesz brać udział w sesjach jogi na szczycie drzew w olśniewającej scenerii zapewnianej przez Jezioro Koggala. Błogość.

Wakacje na wędrówki

Wakacje na wędrówki to naprawdę okazja do aktywnego życia, skupienia się na swojej kondycji fizycznej i jednocześnie kradzieży okazji do ćwiczeń umysłowych. Uzupełnij swój poziom witaminy D, spalaj kalorie i czuj się w zgodzie z naturą jednocześnie. Piesze wędrówki mogą być duchowo oświecające i mogą przemawiać do wszystkich zmysłów. Sugerujemy dodanie Tahoe Rim Trail do Twojej listy wiader. Szlak ten, który ma imponującą długość 156 mil, pozwala na zwiedzanie alpejskich jezior, przełęczy, skał wulkanicznych i leśnych pastwisk. Prawdziwie niezapomniane przeżycie, piesze wakacje to nie tylko okazja do sprawdzenia swojej kondycji, ale także do nawiązania nowych przyjaźni i nowych wspomnień.

Cyfrowy Detox

Czy możesz cieszyć się wakacjami bez sprawdzania telefonu lub przewijania Instagramu? Cyfrowy detoksykacja zmusza do strojenia wszystkich szumów w tle i naprawdę doskonalić się na własne potrzeby zdrowia i dobrego samopoczucia. Kiedy potrzebujesz kompletnego restartu, cyfrowe detoksykacja może naprawdę pomóc Ci pozbyć się bałaganu psychicznego, jak stać się bardziej obecny bez rozpraszania technologii. Więc gdzie są najlepsze miejsca do odłączenia się od świata? Polecamy uciec od nowoczesnej technologii i zameldować się w Kostaryce w El Silencio Lodge. Tutaj nawet nie dostaniesz sygnału telefonicznego, nie mówiąc już o Wi-Fi. Wejdziesz do tej loży przez most linowy i poczujesz się jak w domu w podwyższonej kabinie. Jest tu wiele atrakcji, które mogą Cię rozpraszać, w tym trekking w dżungli, degustacja wina i podszewka na zamek błyskawiczny.

Rekolekcje

Jeśli potrzebujesz emocjonalnej, fizycznej i duchowej równowagi, to wellness rekolekcje są wspaniałym, wszechstronnym urlopem fitness, który łączy trening z zabiegami spa i rozmowami motywacyjnymi. Jeśli utknąłeś w rutynie, czujesz się niewzruszony lub ospały, a może zmagasz się z lękiem, to ten wyjazd jest dla Ciebie. Jednym z najgłośniejszych ośrodków odnowy biologicznej jest Amangiri, położony na środku pustyni Utah, z basenami do nurkowania, gabinetami zabiegowymi i niezakłóconymi widokami na piaszczyste wydmy jak okiem sięgnąć. Atrakcyjność Amangiri polega na jej leczniczych właściwościach i odosobnieniu, prawdziwym sanktuarium od stresu życia codziennego. W dekorze znajdują się kamienne posadzki i betonowe ściany, które doskonale komponują się z krajobrazem Utah. Dolina Six Senses Douro w Portugalii to kolejny renomowany ośrodek wellness dla tych, którzy szukają czegoś równie relaksującego, ale nieco mniej odległego.