Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

15 Wskazówki dla podróżujących po Europie

Więc zrobiłeś to - kupiłeś bilety na wakacje w Europie i chciałbyś zobaczyć te zabytki - albo przynajmniej zdecydowałeś, że "Europa" jest twoim następnym celem podróży!

Ze wschodu na zachód, Europa jest mieszanką kultur, języków, dziedzictwa, architektury i zwyczajów na całym kontynencie. Zniesienie kontroli granicznych wewnątrz UE oznacza, że podróżowanie w Europie nigdy nie było łatwiejsze, bardziej przystępne cenowo i wygodniejsze!

Oto moje 15 najlepszych wskazówek, jak najpełniej podróżować po Europie!

Wizyta poza sezonem

W szczycie sezonu turystycznego w Europie może być bałagan, w Paryżu i Londynie ustawiają się tłumy i kolejki, a nawet mniejsze wioski, takie jak Awinion i Werona. Unikaj miesięcy czerwca, lipca i sierpnia, jeśli wolisz nie stać w długich kolejkach i nie stać w tłumie, aby zobaczyć Mona Lisa lub Kaplicę Sykstyńską.

Ponadto, lato jest wtedy, gdy sami Europejczycy wyjeżdżają gdzie indziej na wakacje, więc moja sugestia, aby naprawdę poczuć, jak wyglądają miejscowi w miejscu docelowym, odwiedzić sezon na wiosnę lub jesienią!

Zakupy w firmach rodzinnych

Zejdź z utartego szlaku Eiffla Towers and Galeries Lafayettes, aby sprawdzić mniejsze firmy, rodzinną cukiernie lub mamę i tatę w żelato na rogu.

Jesteś tu, aby spotkać się i wmieszać w tłum miejscowych, więc możesz równie dobrze wspierać lokalne firmy, a gdy już będziesz na tym etapie, możesz nawet spróbować "Bonjour" lub "Ciao" z nimi. Restauracje i sklepy przy głównych drogach i tak są tańsze!

Pomocna wskazówka: Restauracje ze zdjęciami w menu mają tendencję do zaspokajania potrzeb tłumu turystów, co oznacza, że ich ceny są również podwyższone. Naucz się niektórych zwrotów dotyczących jedzenia w języku miejsca docelowego, lub zabierz ze sobą tłumacza, więc i tak nie potrzebujesz zdjęć!

Naucz się lokalnego języka

Przećwicz kilka zwrotów przed przyjazdem i użyj ich z miejscowymi, jeśli czujesz się dobrze. W większości przypadków docenią oni turystę, który stara się mówić w lokalnym języku.

Spróbuj posłuchać kilku podcastów, aby uzyskać właściwą wymowę, lub spędzić trochę czasu z programem językowym takim jak Rosetta Stone przed wyjazdem.

Pozdrowienia i podziękowania mogą przejść długą drogę - i nie zapomnij nauczyć się słowa "toaleta"!

Zostań dłużej w jednym miejscu

Zawsze bardziej satysfakcjonujący jest pobyt w jednym miejscu przez tydzień lub dwa, niż zakupy w mieście co kilka dni. Oznacza to nie tylko mniej pakowania i rozpakowywania, ale także możliwość poznania okolicy, znalezienia ulubionej kawiarni, a nawet nawiązania kilku przyjaźni poprzez wystawienie jej w jednym miejscu.

Wynajmij Airbnb na tydzień lub znajdź gospodynię domową w ulubionym zakątku miasta na kilka tygodni!

Rób to, co robią miejscowi

Nie chcesz być tym turystą, który wyróżnia się z tłumu złymi manierami lub głośnymi wykrzyknikami, więc obserwuj co robią miejscowi i podążaj za nimi.

Na przykład, nie nosić czapki z daszkiem w konserwatywnych kościołach prawosławnych, ani nie obniżać tonu - większość Europejczyków mówi łagodniejszym tonem niż Amerykanie. Jeśli nie jesteś pewien, czego możesz się spodziewać, po prostu uważaj na swoje otoczenie i zbadaj lokalną etykietę miejsca docelowego.

Uważaj na popołudniowe zamknięcia

Szybki napiwek-Europejczycy cenią sobie przerwy obiadowe, a posiłki południowe często trwają godzinami. Dlatego też kasa biletowa lub poczta jest zamknięta od południa do 14.00.

Weź pod uwagę późny lunch, planując codzienną trasę podróży. I zgadnijcie, co - to doskonała okazja, by samemu poświęcić się długiemu lunchowi. Kiedy w Rzymie!

Stray From the Beaten Path

Zobacz Wieżę Eiffla i przejedź się gondolą w Wenecji. Czasami pokonana trasa może być jego własną zabawą.

Ale w większości przypadków można zobaczyć i zrobić o wiele więcej, jeśli się od niej nie odejdzie. Zapytaj miejscowych w barze, gdzie można zjeść i wypić, lub przeczytaj online. To miejscowi naprawdę znają swoje miasto - najlepsze miejsce na piknik, najlepszy widok na gargulce, najlepsze miejsce na złapanie podziemnej sceny muzycznej.

Stay Central i Walk Everywhere

Może wydawać się logiczne spędzenie nocy w tanim hotelu na przedmieściach, ale zaufaj mi - nie zawsze jest to tego warte. Gdy weźmiemy pod uwagę transport do i z miasta, lub kłopoty z odnalezieniem restauracji w dzielnicy mieszkalnej - spanie z dala od centrum miasta może być prawdziwym bólem.

Zamiast tego należy się trochę rozchmurzyć i zarezerwować umiarkowane miejsce w centrum miasta lub w jego pobliżu. Będziesz w stanie dotrzeć do głównych zabytków i znaleźć kawiarnie i restauracje bez żadnych problemów. Ponadto, będziesz widział więcej miasta, jeśli będziesz chodził po mieście, a nie jeździł metrem czy autobusem.

ROUSSILLON

Zostań w Małym Mieście

Z drugiej strony - duże miasta, takie jak Rzym, Paryż, Londyn, Amsterdam, mogą być oblegane przez turystów, co utrudnia mieszanie się, spotykanie i rozmowę z miejscowymi.

Wybierz mniejsze miasto z własnym centrum i takie, które nie ma aż tylu turystów, ale znajduje się w odległości krótkiej jazdy pociągiem od głównych węzłów komunikacyjnych: Girona koło Barcelony, Bolonia koło Florencji.

Te miasta są zazwyczaj cichsze i jeżdżą w wolniejszym tempie, co pozwala cieszyć się mniejszymi obciążeniami. Znajdziesz tam również więcej miejsc noclegowych w formie wynajmu mieszkań i rodzin goszczących, dostępnych dalej od centrum miasta!

Rozmawiaj z ludźmi

Nie krępujcie się - nie ma lepszego sposobu na spotkanie z miejscowymi i podobnie myślącymi podróżnikami niż nawiązanie rozmowy.

Sprzedawcy uliczni, sklepikarze, patroni barów, nawet osoby przebywające w Twoim hostelu - uśmiechnij się i bądź otwarty na ludzi. Możesz skończyć spotykając się z przyjaciółmi na całe życie!

Podróże do krajów, w których nie ma euro

Aby zaoszczędzić kilka groszy, uderzyć w kraje, które nadal zachowują własną walutę.

Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Rumunia, Polska i Węgry to fascynujące kraje europejskie, które mają do opowiedzenia swoją własną, unikalną historię i są zazwyczaj mniej kosztowne niż ich zachodnioeuropejscy sąsiedzi.

Korzystaj z Budget Airlines

Ekonomiczne linie lotnicze to prezent przeznaczenia dla świadomych podróżników. Europa ma dziesiątki tanich linii lotniczych, które latają z miasta do miasta przy minimalnych kosztach.

Możesz polecieć z Dublina do Warszawy lub Barcelony do Amsterdamu i jest to tańsze niż bilety kolejowe w zależności od odległości.

Podróż pociągiem

Europa kocha ich pociągi, i to nie bez powodu. Podróż pociągiem jest często bardziej przestronna, komfortowa i łatwiejsza niż podróż samolotem, w zależności od miejsca docelowego.

Nie ma prawie żadnych linii, a bilet można kupić na kilka minut przed odjazdem. Pamiętaj, że wiele pociągów jest droższych niż podróże lotnicze w Europie, ale komfort robi różnicę. Aby uczynić podróż pociągiem jeszcze łatwiejszą, pobierz aplikację Rail Planner, w której możesz śledzić rozkład jazdy i kupować bilety.

City Walking Tours

W popularnych miastach są wycieczki i wycieczki galore! Odbyłem wiele pieszych wycieczek po Europie, a przewodnicy są tak kompetentni i kompetentni - to świetne wprowadzenie do lokalnej kultury.