Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

Wskazówki, jak wyleczyć żądze podróży podczas izolacji COVID-19

Podczas gdy nie będziesz podróżował w ciągu najbliższego miesiąca lub dwóch, nie oznacza to, że powinieneś powstrzymać inspirację podróżniczą od nadejścia! Kiedy zaczynasz planować podróż i planujesz, co zamierzasz zrobić, to trzyma Cię to w pozytywnym świetle. Posiadanie czegoś, na co można czekać, to świetny sposób na walkę z bluesem.

Jak powiedziała Samantha Brown, prowadząca telewizję podróżną, "Podróż wraca". Faktem, który uwielbiam, jest to, że po prostu akt PLANOWANIA podróży stawia nas w tym samym psychologicznie szczęśliwym miejscu, co BYCIE w miejscu przeznaczenia."

Możesz nie być w stanie zarezerwować tego lotu teraz, ale możesz położyć fundament pod to, gdzie chcesz jechać, gdzie chcesz zostać, i wszelkiego rodzaju rzeczy. Poświęć trochę czasu na przeczytanie recenzji restauracji i miejsc - zaplanuj swoją wymarzoną podróż!

Oto wskazówki, jak leczyć wędrówkę podczas izolacji COVID-19!

Użyj Pinteresta do Snu

Stwórzcie planszę marzeń!

Pinterest to jedno z moich wejść na stronę, aby się zainspirować. Zawiera ona wszystko, od strojów, przez zdjęcia, po doświadczenia.

Pomyśl o niej jak o swojej wirtualnej tablicy marzeń, tak jak o tych, które robiłeś z pociętych czasopism! Zaplanuj swoją wymarzoną podróż za pomocą tej strony. Gdzie chcesz się zatrzymać, jakie stroje założysz, jakie zdjęcia zrobisz - wszystko.

Planuj

Jaką podróż chcesz odbyć w przyszłości?

Jest tak wiele różnych rodzajów wakacji. Pomyśl o tym, co ograniczy tę wędrówkę, którą teraz czujesz. Czy to będą tropikalne wakacje na jednej z wysp Hawajów? A może chcesz jechać na safari w Afryce?! A może chcesz zdobyć certyfikat nurkowy i pojechać do Australii!

Może jest to coś jeszcze mniejszego, jak miejsce, w którym jeszcze nie byłeś. Opcje są nieograniczone.

Jest to również świetny czas, aby zapiąć pasy i zaoszczędzić pieniądze na przyszłe podróże, ponieważ nie mamy wydatków socjalnych.

Zbadajcie ścieżki lotu

Użyj Skyscanner'a, aby zobaczyć możliwe trasy do dowolnego miejsca na świecie. Chociaż w tej sekundzie możesz nie podróżować, to jednak fajnie jest zobaczyć, co tam jest i jakie loty możesz odbyć w przyszłości.

Pomyśl o tym jak o "window shopping" na swoje przyszłe wakacje!

Muzeum Luwru, Paryż

Kontynuuj (online) zwiedzanie muzeum

Ponieważ wiele muzeów zostało zamkniętych, tak wiele z nich oferuje wirtualne wycieczki!

W rzeczywistości, Google połączył siły z ponad 2500 muzeami i galeriami, aby dostarczyć Ci eksponaty online. Od British Museum w Londynie, przez Guggenheim Museum w Nowym Jorku, aż po Musée d'Orsay w Paryżu - wszystko to można znaleźć w Google Arts & Culture.

Możesz również skorzystać z internetu i platform streamingowych, aby obejrzeć filmy dokumentalne i informacyjne, takie jak Planeta Ziemia.

Zrób coś ze swoimi zdjęciami z podróży

Jeśli jesteś kimś takim jak ja, masz mnóstwo zdjęć z podróży, które tylko siedzą na komputerze lub telefonie i czekają na wydruk. Ale tak naprawdę nigdy nie są drukowane.

Teraz jest czas, aby je wydrukować i wykorzystać do czegoś kreatywnego.

Czy to będzie album z podróży, dziennik podróży, powieszenie ich na ścianie, czy stworzenie fajnego wyświetlacza do pokoju-być kreatywnym! Jest coś wyjątkowego w oglądaniu zdjęć z poprzednich podróży i chodzeniu ścieżką pamięci.