Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

CZTERY WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ROBIENIA LEPSZYCH ZDJĘĆ Z PODRÓŻY

Robienie lepszych zdjęć z podróży nie musi być skomplikowane. Nie jestem ekspertem w fotografowaniu, więc postanowiłem zwrócić się do mojej przyjaciółki Beth, która jest! W tym gościnnym wpisie, Bethany Salvon, guru Piwa i Fasoli, oferuje cztery proste wskazówki, jak robić lepsze zdjęcia - bez względu na poziom swoich umiejętności!

Każdy chce robić dobre zdjęcia z podróży, ale większość ludzi jest sfrustrowana, gdy to co widzi nie przekłada się dokładnie na film lub na piksele. Robienie dobrych zdjęć wymaga czasu i praktyki.

Istnieje jednak kilka szybkich wskazówek, które można wykorzystać, aby od razu zrobić lepsze zdjęcia. Nie ma znaczenia, czy robisz zdjęcia telefonem, punktowo czy drogim aparatem DSLR, niektóre podstawowe wskazówki dotyczące zdjęć są uniwersalne i pomogą Ci stworzyć wciągające obrazy, które pokochasz.

1. Skład

Czasami jedyną różnicą między przeciętnym zdjęciem a wielkim zdjęciem jest kompozycja. Na szczęście jest to bardzo łatwy do naprawienia problem.

Kiedy większość ludzi robi zdjęcie, umieszcza obiekt w martwym punkcie. To, co chcesz zrobić, to przyciągnąć oko widza do zdjęcia i stworzyć obraz, na który trzeba patrzeć. Aby to zrobić, spróbuj skorzystać z zasady tercji.

Wprowadzając ją w życie: Weź pustą kartkę papieru i narysuj dwie linie w dół i dwie w poprzek. Skończysz na trzech kolumnach w pionie i trzech rzędach w poziomie. Punkty, w których te linie się krzyżują, są idealnym miejscem do umieszczenia przedmiotu. Następnym razem, gdy będziesz patrzeć przez wizjer, poświęć kilka sekund na zapamiętanie zasady trzech trzecich i odpowiednie ustawienie obiektu. Skończysz na bardziej wciągającym wizualnie zdjęciu. Im częściej będziesz korzystać z tej wskazówki, tym łatwiejsze stanie się to zdjęcie.

2. Odwróć się dookoła/Zejdź dookoła Oczywistego

Co może być gorszego niż milion zdjęć z tego samego miejsca, wszystkie karbonowe kopie siebie nawzajem? Wszyscy widzieliśmy znak przeglądu krajobrazowego, który mówi: "Zatrzymaj się tutaj i zrób to samo zdjęcie, co wszyscy!" A może odwiedziłeś "must-see" punkt orientacyjny miasta i zrobiłeś to samo stare zdjęcie.

W obu przypadkach, zwykle są hordy turystów, którzy robią zdjęcia tej samej rzeczy. Przesuwając ostrość na otoczenie i z dala od wszystkich innych, można uchwycić mniej oczywiste, ale równie piękne rzeczy do fotografowania.

Po drugiej stronieulicy od Moulin Rouge, Paryż w HDR. Po zrobieniu zdjęcia Moulin Rouge, odwróciłem się i zobaczyłem hordy turystów oraz niesamowite światło płynące przez ciemne chmury. To o wiele ciekawsze niż proste ujęcie Moulin Rouge, a to zdjęcie nigdy by nie istniało, gdybym się nie odwrócił.

Wcieleniego w życie: W każdym razie, zatrzymaj się na widoku. Ale z dala od tego, gdzie są wszyscy inni. Jeszcze lepiej, odwróć się. Znajdź inny sposób patrzenia na tę słynną scenę. Czasami przeciwieństwem tego, na co powinieneś patrzeć, jest miejsce, w którym znajdziesz prawdziwy klejnot.

Kiedy jestem w popularnym miejscu, zawsze wychodzę z drogi, aby przejść do innego, przeoczonego miejsca i zrobić tam większość swoich zdjęć. Otrzymasz niesamowite, unikalne zdjęcie, a może odkryjesz jeszcze lepszy widok niż ten, który został stworzony dla mas.

3. Shoot in Black and White

Miłość terminalu - zdjęcia uliczne, Paryż. Światło w paryskim metrze nie jest zbyt inspirujące. Kolory na tym zdjęciu zagłuszają je, a pani i niebieskie znaki również rozpraszają uwagę.

Czasami fotografowanie w kolorze może być przytłaczające. Wiele razy jest tak wiele kolorów i wzorów, że traci się z oczu to, co naprawdę próbuje się przekazać. Przełączenie na czarno-biały może sprawić, że zdjęcie wyskoczy, ponieważ oko ma mniej do patrzenia i może skupić się na konkretnym elemencie zdjęcia. Fotografowanie w czerni i bieli to zdecydowanie najprostszy i najbardziej bezpośredni sposób na zmianę wyglądu Twoich zdjęć.

Wcieleniego w życie: Zmień ustawienia aparatu na czarno-białe. Spędzisz dzień robiąc w ten sposób zdjęcia z podróży, a będziesz zaskoczony, jak różne będą wyglądać Twoje zdjęcia. Ta wskazówka działa również dobrze, gdy na jedno zdjęcie wpływają różne źródła światła (fluorescencyjne, wolframowe itp.).

Jeśli nie jesteś zaznajomiony ze zmianą balansu bieli, możesz skończyć ze zdjęciem wyglądającym jak błoto, ale fotografowanie w czerni i bieli sprawi, że nie będzie to zdjęcie. Jest to szczególnie dobre, gdy masz szary, pochmurny dzień. Zamiast życzyć sobie większego kontrastu i olśniewających odcieni, przejdź na czarno-biały i obserwuj, jak dzieje się magia.

4. Użyj swojego serca

Twoja kamera ma moc pokazywania żywej, oddychającej duszy twojej przygody w podróży. Aby naprawdę zrobić nieoczekiwane zdjęcia, zacznij patrzeć sercem, a potem podążą za tobą oczy.

Fotografia jest naprawdę jedynym medium, które może zatrzymać chwilę, zamrozić ją i pozwolić ludziom przeżyć ją na nowo. Dlaczego nie pozwolić, aby ten mały punkt, który trzymasz w kieszeni lub ciężka lustrzanka, którą zostawiasz w pokoju hotelowym, zaczęła spełniać swoją prawdziwą rolę?

Wprowadzając go w życie: Strzelanie sercem brzmi trochę abstrakcyjnie, huh? Cóż, naprawdę jest to całkiem proste. Kluczem jest to, by strzelać WSZYSTKICH CZASÓW. Świetnym sposobem na pokonanie tej przeszkody jest udawanie, że dostałeś szaloną szansę z ogromnym magazynem podróżniczym (think Budget Travel lub National Geographic). Oczywiście, będzie dużo złych ujęć i to jest w porządku. To, do czego zmierzasz, to znalezienie swojego głosu przez kamerę. Po prostu kontynuuj zdjęcia, a z czasem znajdziesz motyw przewodni.

Większość ludzi po prostu nie robi wystarczająco dużo zdjęć, aby odkryć swój ukryty fotograficzny głos. Kluczem jest to, by go nie przemyśleć. Po prostu go nakręć. Reszta odbędzie się naturalnie.

Te wskazówki pomogą Ci zrobić lepsze zdjęcia podczas kolejnej podróży, czy to do egzotycznej krainy, czy po prostu na własne podwórko. Kluczem jest, aby myśleć o swoich zdjęciach. Poświęć kilka chwil na ustawienie zdjęcia i przemyślenie go w inny sposób. Ale bez względu na to, co robisz, praktyka czyni mistrza, a samo robienie wielu zdjęć pomoże Ci poprawić jakość Twoich zdjęć.