Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

Ostateczny przewodnik dotyczący zachowania zdrowia w podróży

Łatwo jest zostać wyrzuconym z rutyny podczas podróży. Nawet najlepsze intencje mogą wylecieć przez okno po długiej podróży. Od dostawać daleko od toru z twój zwykłym ćwiczeniem rutyny kusić smakowitymi smakołykami dookoła kuli ziemskiej, czasem ja czuje jakby tam są pułapki przy każdy kącikiem.

Ale to nie musi być trudne!

W rzeczywistości, podróżowanie może być tylko tym, czego potrzebujesz, aby przełamać złe nawyki. Przy odpowiednim sposobie myślenia, możesz być zdrowy i pozostać zdrowy, będąc z dala od domu. Nie ma jednej prostej sztuczki, ale jest kilka podstawowych nawyków, które można wykształcić.

Oto twój ostateczny przewodnik, który pomoże ci zachować zdrowie podczas podróży!

Pamiętaj o odżywianiu + nawodnieniu

Dobre jedzenie może czasami sprawiać wrażenie pola minowego. Wygląda na to, że zawsze pojawiają się nowe zalecenia dotyczące tego, co jeść, a czego unikać. Moje rady? Niech to będzie proste!

Unikam "diet" na rzecz kilku podstawowych wskazówek, które pomagają mi zachować równowagę.

Zbilansuj swoje posiłki

Czasami nie będziesz miał kuchni (choć zdecydowanie polecam pobyt na Airbnbs lub inne opcje apartamentów podczas dłuższych pobytów, gdzie możesz gotować dla siebie), więc jedzenie w niej nie zawsze jest opcją. W takim przypadku, oczywiście, kiedy już wyjdziesz na zewnątrz, pokusa jest wszędzie.

Nie musisz jednak stawiać oporu lokalnym potrawom, aby pozostać zdrowym. W rzeczywistości, tradycyjne posiłki w większości miejsc są często dość pożywne, zwłaszcza jeśli unikasz cięższych dań i patrzysz bardziej w stronę tych obfitujących w warzywa i produkty sezonowe.

W końcu chodzi o to, aby zrównoważyć niezbyt dobre smakołyki zdrowymi posiłkami i pożywnymi przekąskami. Skoncentruj się na jedzeniu warzyw i owoców, otrzymując jednocześnie odpowiednie źródło białka.

Ważne jest również, aby wiedzieć, skąd pochodzi Twoje jedzenie - upewnij się, że wszystko zostało odpowiednio ugotowane i że wszystkie świeże produkty zostały dobrze umyte, w przeciwnym razie może to doprowadzić do uszkodzenia żołądka podróżnych. Wszyscy tam byliśmy i jest to dosłownie najgorsze. Jeśli podróżujesz w miejscu, w którym zanieczyszczenie jedzeniem lub wodą może być powszechne, jest kilka prostych rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko dostania się do brzucha przerażonych podróżników, jak na przykład wzięcie OTC jak Travelan, aby zapobiec wszelkim komplikacjom podczas podróży.

Stworzyłem dogłębny przewodnik dla utrzymania zrównoważonej diety podczas podróży, wraz ze specjalnymi wskazówkami dotyczącymi uderzeń w drogę jako wegetarianin.

Na dłuższe podróże jeszcze łatwiej jest wpaść w złe nawyki i wejść w tryb stałego wypoczynku. Mam kilka specjalnych wskazówek, jak dobrze się odżywiać podczas długich wyjazdów.

Nawadnianie

Woda jest kluczowa. Zanim pójdziesz w jakieś nowe miejsce, zbadaj lokalną wodę. Jeśli lokalna woda nie jest bezpieczna, zaopatruj się w wodę butelkowaną. Świetnym pomysłem może być również butelka z wodą z wbudowanym filtrem.

Weź udział w rutynie picia wody przez cały dzień i wypij co najmniej jedną szklankę do każdego posiłku. Odwodnienie może zakraść się na ciebie szybciej niż myślisz! W dni wolne od pracy niezwykle ważne jest, aby zdobyć również elektrolity. Pakiety Liquid IV są dla mnie idealnym, szybkim rozwiązaniem, które mogę schować w torbie bez konieczności ważenia.

Witaminy

Wraz z utrzymaniem zdrowej diety, witaminy i suplementy są dla mnie kluczowe. Nawet najlepsza próba dobrego odżywiania może spowodować, że zabraknie Ci pewnych niezbędnych składników odżywczych.

Poza wyjątkowymi wymaganiami zwyczajowymi, cynk i witamina C są niezbędne dla nas wszystkich. Podróże będą Cię nosić w dół i narażać na nowe zarazki, więc szczególnie ważne jest, aby utrzymać Twój układ odpornościowy w zdrowiu.

Praca w czasie podróży

Bycie z dala od siłowni nie oznacza, że nie możesz dobrze trenować! Rozmawiałam już wcześniej o moich dziesięciu najlepszych treningach w drodze, a to tylko kilka z niezliczonych opcji.

Zrób coś, co musisz zrobić, żeby przejść się po okolicy i wchłonąć to wszystko. Wybierz się na wędrówkę, pobiegnij, lub jeśli woda jest wystarczająco ciepła, aby móc pływać w oceanie.

Zrelaksuj się.

Niedawno rozmawiałem z wami o wypaleniu się w podróży. To coś, co może na ciebie wpaść wszędzie na świecie, nawet jeśli nie jesteś długoterminowym podróżnikiem. Bez względu na to, czy wyjeżdżacie na rok czy tydzień, musicie znaleźć czas dla siebie.

Kluczowe znaczenie dla twojego zdrowia fizycznego i psychicznego ma zapewnienie sobie przestrzeni do regeneracji.

Pamiętaj, że w podróży nie chodzi o to, by robić tyle, ile możesz. Chodzi o jak najlepsze wykorzystanie twojego czasu. Jeśli kąpiel w wannie z bąbelkami sprawia, że czujesz się lepiej niż tańcząc w nocy, zdejmij przytulny hotelowy szlafrok i zacznij biegać po wodzie!

Gdziekolwiek pójdziesz, upewnij się, że co wieczór masz wystarczająco dużo snu. Postaraj się nabrać nawyku wyłączania parawanów przynajmniej na godzinę lub dwie przed snem, abyś mógł się zrelaksować.

Jeśli się rozchorujesz

Niedawno opublikowałem post na temat tego, co robić, gdy się choruje w podróży, i jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich. Chociaż nie jest to coś, co chciałbyś zrobić - najlepiej być przygotowanym i wejść w plan gry... na wszelki wypadek!

Podróżując w swoim okresie

Oh, radość, kiedy 'Aunt Flo' decyduje się dołączyć do twojej podróży... Chociaż może się to nie wydawać wielkim problemem, sprawy mogą się skomplikować, kiedy jesteś za granicą. Jeśli jesteś poza USA lub podróżujesz na wsi, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed wyjazdem.

Czy wiesz, że tampony nie są łatwo dostępne na całym świecie? Twój cykl nie musi przeszkadzać w dobrej zabawie! Oto wszystkie moje wskazówki dotyczące podróżowania z ciocią Flo!

Radzenie sobie z alergiami

Alergie są jedną z głównych rzeczy, które mogą być znacznie bardziej skomplikowane, gdy jesteś poza domem.

W większości rejonów USA znalezienie opcji bezglutenowych jest dość proste, jeśli masz celiakię lub wrażliwość na gluten. Kiedy jednak wybierasz się w nieznane miejsca, musisz przyjechać przygotowany z odpowiednimi strategiami jedzenia bezglutenowego.

Jeśli masz zagrażającą życiu alergię, przed podróżą musisz dokładnie wiedzieć, co musisz zrobić, aby planować z wyprzedzeniem.

Dbaj o swoją skórę

Dbanie o swoją skórę jest niezwykle ważne - bez względu na to, czy chodzi o dodawanie dodatkowych balsamów i kremów nawilżających w celu zwalczania suchej zimy, czy też o znalezienie nowej rutyny, która sprawdzi się w czasie letnich upałów.

Możesz znaleźć przyjazną w podróży rutynę pielęgnacyjną dla każdego budżetu!

Jedna rzecz, bez której nigdy nie pójdę? Krem z filtrem przeciwsłonecznym! Oczywiście, krem z filtrem przeciwsłonecznym to podstawowa zasada dobrej pielęgnacji skóry. Ale to, co jest dobre dla Twojej skóry, może być głęboko szkodliwe dla środowiska. Wybór filtru przeciwsłonecznego z filtrem rafowym jest kluczem do ochrony oceanu, życia morskiego i naszej planety!

Podróżuję również z dobrym kapeluszem wszędzie tam, gdzie się wybieram, ponieważ jest on stylowy, ale również chroni Cię przed promieniami!