Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

Mała wyciskarka wolnoobrotowa do kuchni: jaką wybrać?

Wyciskarki wolnoobrotowe są dostępne na rynku od wielu lat. Jednak dopiero od niedawna ludzi zaczęli w pełni je doceniać i korzystać z nich na co dzień. Coraz więcej osób zaczęło bowiem uświadamiać sobie, jak istotny jest zdrowy tryb życia, czyli odpowiednia dieta połączona z aktywnością fizyczną. Dziś ta świadomość jest na coraz wyższym poziomie, a wyciskarki odpowiadają potrzebom osób, które naprawdę chcą zainwestować w swoje zdrowie.

Mała wyciskarka wolnoobrotowa = duże możliwości

Bogaty wybór wyciskarek wolnoobrotowych sprawia, że nie zawsze wiemy jaki model byłby odpowiedni właśnie dla nas. Na samym początku warto skupić się przede wszystkim na tym, dlaczego w ogóle warto posiadać taką wyciskarkę w swoim domu. Wyciskarki znacznie różnią się od sokowirówek, które przygotowują sok co prawda bardzo szybko, ale pozbawiają go wielu cennych wartości odżywczych. Wyciskarka działa wolniej, ale dzięki temu sok jest powoli przygotowywany, nie napowietrza się i jest bogaty w niezbędne składniki. Wyciskarka jest droższa ale sokowirówka w żadnym wypadku nie jest w stanie zastąpić nam jej właściwości.

Jaki model wyciskarki warto wybrać? Tak naprawdę wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Wiele osób nie ma w swoich kuchniach zbyt dużo miejsca, dlatego też dla nich bardzo dobrym rozwiązaniem są małe i kompaktowe wyciskarki. Mogą one mieć mnóstwo funkcji, dobrze radzić sobie z twardymi składnikami, a nawet warzywami liściastymi. Mały rozmiar na pewno nie powinien dyskwalifikować urządzenia w naszych oczach. Wiele wyciskarek w małym formacie jest w stanie przygotować dla nas również zdrowe mleko roślinne czy lody owocowe.

Jakie parametry sprawdzić przy zakupie wyciskarki wolnoobrotowej?

Jeśli chcemy zakupić wyciskarkę wolnoobrotową, to powinniśmy sprawdzać ją pod kątem pewnych parametrów. Najlepiej gdy ma ona jak najwolniejsze obroty, wówczas sok jest jeszcze bardziej wartościowy. Istotne jest także to, jak duży jest otwór wsadowy. Jeśli jest niewielki, wówczas każdorazowo będziemy musieli przygotowywać każde warzywo i owoc, krojąc je na mniejsze kawałki. To sporo pracy, na którą nie zawsze mamy ochotę. To może nas zrażać przed korzystaniem z wyciskarki na co dzień. Dobrze również aby urządzenie radziło sobie z twardymi składnikami, ponieważ soki z marchwi czy też buraków, są niezwykle zdrowe. Najlepiej aby do wyciskarki mogły być wrzucane również warzywa liściaste, takie jak szpinak czy też nać pietruszki. Funkcji dodatkowych również nigdy za mało. Bez wątpienia możliwość przygotowywania mleka roślinnego lub lodów, będzie dla nas miłym ułatwieniem.

Kolejna kwestia to natomiast zdolność urządzenia do odprowadzania pulpy w wygodny dla nas sposób. Jeśli lubimy soki klarowne lub gęste, to wyciskarka powinna posiadać odpowiednie filtry, dzięki którym ich spożywanie będzie możliwe. Niemniej ważną kwestią jest natomiast mycie wyciskarki. Im jest ono łatwiejsze, tym zdecydowanie chętniej będziemy z niej korzystać.

Na sam koniec natomiast powinniśmy pozostawić kwestię wyglądu urządzenia. Jego rozmiar powinien być adekwatny do tego, ile miejsca mamy w kuchni. Podobnie zresztą jak kolorystyka - musi nam się podobać.

Wyciskarka Hurom H200

Hurom H200 chętnie kupowany przez Polaków!

Model wyciskarki Hurom H200, jest bardzo chętnie wybierany przez klientów. Jakie posiada zalety? Między innymi bardzo dużą komorę wsadową, dlatego też warzyw i owoców nie trzeba kroić na mniejsze kawałeczki przed dodaniem. Jest ona bardzo smukła, dlatego nie jest trudno wkomponować ją w jakieś miejsce. Filtry tej wyciskarki nie posiadają sit, dlatego jest ona bardzo łatwa w czyszczeniu oraz myciu. Wszystkie elementy można bardzo łatwo złożyć lub też rozłożyć. Wyciskarka jest wyposażona również w podwójny system filtracji. Sok jest wyciskany do ostatniej kropli, a wszystko to praktycznie bez żadnego hałasu. Możemy zatem przygotowywać coś pożywnego nawet rano, gdy wszyscy inni domownicy jeszcze śpią.

Marka Hurom ma wieloletnie doświadczenie na rynku, a jej produktom zaufało już wielu klientów. Na stronie: https://hurompolska.pl/ w bardzo dokładny sposób opisany został innowacyjny model wyciskarki Hurom H200. Ze strony wygodnie można przejść również do sklepu, aby dokonać zakupu urządzenia.