Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

Jak zarabiać pieniądze podczas długich podróży

Podróżując po świecie z ograniczonym budżetem, oczywiście, pomysł zarabiania pieniędzy podczas podróży przejdzie ci przez myśl. Zarabianie pieniędzy w podróży da ci możliwość dłuższej podróży i przeżycia po drodze większej ilości rzeczy.

Dzięki dostępowi do Internetu prawie wszędzie, podróżni mogą łatwiej zarabiać pieniądze, widząc świat. W zależności od Twoich umiejętności i tego, ile czasu jesteś skłonny poświęcić, nie jest niemożliwe, abyś finansował swoje wydatki na podróże, bez względu na to, jak długo chcesz to robić.

Jako ktoś, kto zostawił jej wysoko płatną pracę w firmie, nie mogłem znieść faktu, że nagle moje dochody przestaną wpływać na moje konto bankowe.

Zdałem sobie również sprawę, że nawet jeśli będę podróżował z budżetem, nie oznacza to, że powinienem narażać swój komfort. Raczej z komfortem przychodzą wydatki. Postanowiłem więc znaleźć sposób na to, by móc nadal pracować, robiąc to, co kochałem najbardziej. Ten artykuł jest blokiem startowym do rozważenia możliwości uzyskania dochodu podczas długoterminowych podróży.

Oto kilka sposobów na zarabianie pieniędzy podczas podróży!

Web Developer

Zostanie deweloperem internetowym to jeden z najlepszych sposobów na zarabianie online podczas podróży. W dzisiejszych czasach wiele firm, zarówno dużych jak i małych, potrzebuje stron internetowych i usług programistycznych.

Większość firm woli zatrudniać freelancerów online, ponieważ jest to dla nich tańsze. A dla dewelopera można zarobić duże pieniądze lub wymienić swoje usługi na bezpłatne pobyty w hotelach i wycieczki.

W dzisiejszych czasach wielu długoterminowych podróżników finansuje swoje przygody dzięki temu zawodowi online.

Pisz na strony internetowe dotyczące podróży

Pisanie na stronach turystycznych to jeden z najszybszych sposobów na zarabianie pieniędzy na drodze. Podniesie to Twoje umiejętności pisania i pomoże Ci w lepszym postrzeganiu kraju, do którego podróżujesz. Strony internetowe takie jak Matador Network są skłonne zapłacić od 25 do 50 dolarów za artykuł w zależności od jakości i ilości słów. To nie jest dużo, ale i tak jest to coś, prawda?

Ponadto, o wiele więcej osób będzie mogło przeczytać o twoich doświadczeniach z podróży.

Zostań gospodarzem Airbnb

Ponieważ opuszczasz swój dom lub mieszkanie, aby podróżować, powinieneś rozważyć umieszczenie miejsca na Airbnb i zarobić trochę pieniędzy na swoje podróże!

Zostanie gospodarzem Airbnb jest proste i może się poważnie opłacić. Po prostu sprawdź ten kalkulator, aby dowiedzieć się, ile możesz zarobić. Kiedy jesteś poza domem, możesz wymienić całe swoje miejsce na pokrycie kosztów własnego zakwaterowania, a czasem nawet więcej!

Służenie jako gospodarz Airbnb jest dość elastyczne; możesz zaoferować kanapę, pokój lub całe swoje miejsce, jeśli chcesz.

Rozumiem, że to może być niepokojące mieć obcych ludzi w domu, kiedy cię nie ma, ale Airbnb stara się łagodzić wszelkie obawy. Wszyscy goście są weryfikowani i mają do dyspozycji roszczenia z tytułu odpowiedzialności w wysokości do 1 mln USD.

Projektant graficzny

Firmy i marki na całym świecie zawsze potrzebują logotypów, projektów stron internetowych lub innych elementów projektowych dla swoich firm. Zostanie projektantem graficznym, lub dalsze wykorzystanie swoich umiejętności w zakresie projektowania graficznego, w drodze jest wielkim zawodem i może być wykonywane z dowolnego miejsca na świecie!

Możesz również tworzyć własne projekty, szablony i wydruki oraz wystawiać je na sprzedaż na stronach takich jak Etsy, Society6 i Creative Market!

Uruchomić swój Blog

Mając wystarczająco dużo czasu i wysiłku, można zarobić na blogu. Jednak w przeciwieństwie do pisania artykułów dla innych stron internetowych, założenie własnej strony internetowej wymaga większej inwestycji zarówno czasu jak i pieniędzy.

Ale jeśli jesteś konsekwentny i jesteś w stanie rozwijać swoją publiczność, możesz zarabiać. Wiele udanych blogów uzyskuje co najmniej 1000 dolarów miesięcznie poprzez przychody z reklam, treści sponsorowane i sprzedaż online.

Otwarcie sklepu internetowego

Wiele osób, które mają sklepy internetowe, rozpoczyna je przed rozpoczęciem podróży. Nie musisz nawet zakładać własnej strony internetowej, aby rozpocząć sprzedaż! Istnieją strony internetowe, takie jak Etsy i Society6 , które można wykorzystać do stworzenia własnego sklepu i promowania swoich produktów lub cyfrowych plików do pobrania. W rzeczywistości, uzyskać 40 DARMOWE oferty na Etsy rejestrując się tutaj.

Jeśli nie możesz zarządzać zapasami podczas podróży, możesz również rozważyć sprzedaż partnerską na własnej stronie internetowej. Produkty partnerskie to przedmioty sprzedawane przez stronę trzecią, od których zarabiasz prowizję za marketing.

Na przykład, na swojej stronie internetowej posiadasz aparat fotograficzny za 100 dolarów sprzedawany na Amazonie. Dokonujesz sprzedaży i Amazon płaci ci 6 dolarów prowizji. Większość programów partnerskich wypłaca między 4-12%, więc będziesz potrzebował dużej publiczności, aby zarobić znaczne dochody.

Fotografia podróżnicza i wideografia

Jeśli zajmujesz się fotografią lub videografią, to na pewno marzysz o tym, by robić zdjęcia na całym świecie. I jest wiele osób i firm, które szukają utalentowanych fotografów.

Weź pod uwagę oferowanie swoich usług dla wesel, innych podróżnych i firm w miejscach, do których podróżujesz. Wideo może przynieść kilka dużych dolarów, jeśli jesteś dobry w marketingu siebie i zabezpieczenie klientów.

Możesz również umieszczać swoje zdjęcia i klipy wideo na stronach internetowych takich jak Shutterstock i otrzymywać zapłatę za każde pobranie. Wskazane jest zbudowanie obszernej biblioteki i nauczenie się czegoś lub dwóch rzeczy na temat wyszukiwania słów kluczowych i SEO zanim pójdziesz tą drogą, ale możesz zarobić dużo pasywnego dochodu.

Nauczanie języka angielskiego

Jeśli posługujesz się biegle językiem angielskim, to masz świetną okazję do podróżowania i jednocześnie zarabiania pieniędzy. Istnieje wiele krajów nieanglojęzycznych, zwłaszcza w Azji, które są skłonne płacić dużo za nauczycieli.

Aby zacząć, najlepsze co musisz zrobić, to uzyskać akredytację z zasobów online. TEFLPros to wielokrotnie nagradzany internetowy kurs certyfikacyjny dla każdego, kto chce nauczyć angielskiego za granicą lub online i rozpocząć życie w nauczaniu, nauce i podróżach do miejsc, o których możesz tylko pomarzyć. TEFLPros jest własnością kobiet i jest prowadzony przez dwóch trenerów nauczycieli, którzy rozumieją wszystkie wzloty i upadki tego, jak to jest podążać tą ścieżką. Certyfikacja TEFL jest wymogiem dla większości renomowanych szkół, a kurs TEFLPros nie tylko zapewni Ci pełne przygotowanie do nauczania, ale także zapewni dożywotnią pomoc w pracy dla wszystkich klas.

Jest to raczej opcja długoterminowa, ale jeśli się ją kocha i odnosi się w niej sukcesy, to możliwe jest również zrobienie kariery. Bycie krótkoterminowym korepetytorem jest oczywiście również opcją.

Najczęstsze kraje, które będą potrzebowały twoich usług, to Chiny, Tajwan, Korea i Japonia.

Wykorzystaj swoje własne umiejętności

Wiele osób zwykle przeoczają ten jeden. Wielu podróżnych opuszcza swoją strefę komfortu z pieniędzmi, które spędzili lata oszczędzając, nie biorąc pod uwagę, że mogą mieć już umiejętności zarabiania pieniędzy w drodze.

Niektóre z innych umiejętności, które możesz zaoferować podczas podróży, obejmują stylizację włosów, masaż, surfing, jogę, obsługę klienta, gotowanie i inne.

Więcej wskazówek na temat zarabiania pieniędzy podczas podróży

Idea pracy w podróży rozwinęła się z czasem. Wcześniej myśl o zarabianiu była mocno związana z podróżami służbowymi, ale teraz można podróżować prowadząc własną firmę! Ale, oczywiście, nie zawsze jest to takie proste, jak się może wydawać.

Oto kilka rzeczy do rozważenia przed realizacją marzenia o zarabianiu pieniędzy podczas podróży:

Pomysły na zarabianie

Po pierwsze, musisz wiedzieć, czego naprawdę chcesz i co ci najbardziej odpowiada - czy wolisz spędzić część dnia siedząc przed komputerem, czy wolisz zrobić coś fizycznego?

Technologia umożliwiła siedzenie w dowolnym miejscu na świecie i zarabianie pieniędzy. Jest wiele pomysłów, które można rozważyć, jak te wymienione powyżej, ale są też miejsca pracy, które nie wymagają ciągłego połączenia. Czy lubisz być w wodzie? Pracować jako ratownik. Lubisz łodzie? Zostań stewardessą jachtów. Lubisz scenę imprezową? Poćwiczyć barmaństwo. Lubisz dzieci? Pracuj jako korepetytorka! Przeglądaj więcej prac podróżniczych tutaj.

Intencja zarobkowania

Czy planujesz pracę w czasie podróży, ponieważ brakuje Ci funduszy na podróże, czy też po prostu chcesz ciągle uzupełniać swoje fundusze? Znajomość celu, dlaczego pracujesz w podróży, pomoże Ci wybrać pracę, która najbardziej Ci odpowiada.

Alerty o nadużyciach

Dzięki wielu opcjom zarabiania pieniędzy podczas podróży przez zasoby online, bardzo ważne jest, aby być ostrożnym ze stronami, których używasz. Znajdziesz tu zarówno darmowe, jak i przedpłacone strony internetowe, więc polecam zająć się tylko tymi, które nie wymagają lub wymagają jedynie minimalnej opłaty.

Na przykład, jeśli chciałbyś pisać samodzielnie, niektóre z najbardziej zaufanych stron to Upwork, PeoplePerHour i 99designs.

Ponownie, zarabianie pieniędzy w sieci nie jest łatwe dla wszystkich. Praca musi odpowiadać twoim zainteresowaniom, talentowi i możliwościom. Musisz być realistą przy wyborze pracy, którą chcesz wykonywać w drodze.

Chodzi o konsekwencję i pasję.