Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

JAK ZACHOWAĆ DOBRĄ KONDYCJĘ I ZDROWIE NA DRODZE

Nie jestem zdrowym facetem. OK, jestem bardzo zdrowym facetem, kiedy jestem w domu w moim mieszkaniu z moją sokowirówką, kuchnią i w pobliżu Whole Foods. W drodze, to już inna historia.

Nawet przy wysokich oczekiwaniach i celach, które sobie postawiłem kilka lat temu, nie udało mi się utrzymać zdrowego trybu życia w drodze. Podejmując bardziej zdroworozsądkowe decyzje, wciąż wychodzę za dużo, nigdy nie śpię i wypycham twarz pizzą, bo jest to wygodne.

Aby to zmienić, spotkałam się z moim przyjacielem Stevem Kambem, legendą Nerd Fitness, strony poświęconej pomocy kujonom w utrzymaniu dobrej kondycji. Steve też dużo podróżuje i wie, jak zrównoważyć życie na drodze z utrzymaniem formy.

Usiedliśmy razem, aby porozmawiać o wszystkich rzeczach fitness i podróży. Oto najważniejsze wskazówki Steve'a, jak zachować zdrowie i kondycję podczas podróży.

Moja rozmowa ze Stevem

Aby uzyskać więcej porad dotyczących podróży i kondycji fizycznej, oto wywiad ze Stevem, który przeprowadziłem kilka lat temu. Jest on pełen pomocnych wskazówek i porad i rozwija wiele z powyższych punktów.

Jeśli naprawdę chcesz się nauczyć, jak pozostać w formie (zarówno w kraju, jak i za granicą), obejrzyj ten film!

7 Wskazówki dotyczące pozostawania w formie podczas podróży

1. Niech zdrowe życie na drodze stanie się priorytetem!
Tak, masz czas na ćwiczenia. Musisz tylko na to dać sobie czas. Możesz ukończyć trening w ciągu 20 minut w swoim pokoju hotelowym lub hostelu używając podstawowych ćwiczeń - i nie potrzebujesz żadnego sprzętu!

Oto kilka prostych i skutecznych ćwiczeń, które możesz wykonać w swoim hotelu, hostelu, a nawet w pobliskim parku:

  • Podnośniki skokowe
  • Push-upy
  • Sit-ups
  • Burpees
  • Lunges
  • Squats
  • Stretching/joga

Nawet 5 minut tych ćwiczeń sprawi, że będziesz się pocił. I możesz dosłownie robić te ćwiczenia wszędzie. Gdzie jest wola, tam jest sposób!

2. Idziemy po zwycięstwo!
Zrób wszystko, co w twojej mocy, by chodzić tak często, jak to możliwe. Nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie miasta niż pieszo. W ten sposób można wchłonąć o wiele więcej miejscowego życia i o wiele łatwiej jest uciec od tłumów. Poza tym, jest to tańsze niż jazda taksówką czy płacenie za bilet autobusowy.

Jeśli tylko przypadkowe zwiedzanie nie jest ekscytujące, zapisz się na wycieczkę pieszą. Większość miast oferuje bezpłatne wycieczki piesze, które zwykle trwają od 1 do 3 godzin. Otrzymasz nie tylko wnikliwe wprowadzenie do swojej lokalizacji, ale również wiele kroków!

3. Place zabaw i parki
Sprawdź w Google Maps pobliski park i przejdź się tam, aby ćwiczyć. Wiele parków posiada sprzęt, z którym możesz ćwiczyć, ale jeśli nie, możesz robić podciągnięcia na zestawach huśtawkowych lub konarach drzew. Bądź kreatywny!

Sprawdzaj również strony internetowe takie jak meetup.com dla regularnych grup treningowych. Większość miast posiada kluby, które organizują cotygodniowe biegi, sesje jogi w parku, tai chi i inne sporty/działania. Sprawdź, czy w pobliżu znajduje się coś, co wzbudzi twoje zainteresowanie i pomoże ci pozostać aktywnym.

Nie bójcie się też próbować nowych rzeczy! Plogging (jogging i zbieranie śmieci), slacklining, tumbling, parkour - są tony unikalnych opcji, które można znaleźć, jeśli spędzisz trochę czasu szukając.

4. Dieta to 80% Bitwy
Jako podróżnik z budżetem, jest szansa, że ciężko pracujesz, aby obniżyć swój budżet na jedzenie. To prawdopodobnie oznacza, że nie jesz dobrze. Zastanów się nad zwiększeniem budżetu na jedzenie (nawet nieznacznie), abyś mógł jeść zdrowiej.

Dodaj trochę białka i warzyw do swojej diety! Nie obawiaj się robić zdrowego "rodzinnego obiadu" z kolegami ze schroniska, gdzie wszyscy dzielicie się kosztami. Możesz również spróbować zmienić swoją dietę, aby lepiej dostosować się do lokalnych opcji. W ten sposób będziesz jadł więcej świeżych produktów, jednocześnie wspierając lokalną gospodarkę.

Możesz również dokonać bardziej drastycznych zmian w swojej diecie. Nigdy wcześniej nie było łatwiej podróżować z dietą roślinną i nadal być zdrowym i energicznym.

Nie oznacza to, że musisz wyciąć wszystkie śmieci i tanie napoje. Ale twoja dieta jest najważniejszym składnikiem, jeśli chodzi o zdrowie i sprawność fizyczną. Zainwestuj w nią!

5.Rób, copotrafisz najlepiej.
Jeśli masz tylko 10 minut na ćwiczenie, ćwicz przez 10 minut! Każdy kawałek się sumuje, a 10 minut jest lepsze niż nic. Jeśli musisz źle zjeść na dworcu kolejowym, odrób to następnego dnia.

Pod koniec dnia, chodzi o postęp. Nie o perfekcję. Zrób, co w twojej mocy. Stwórzcie podstawy dla lepszych nawyków. Nic nie dzieje się w ciągu nocy, ale każdy krok w dobrym kierunku pomoże ci osiągnąć cel.

6. Stosujcie zasadę "Nigdy 2".
Jeśli z jakiegoś powodu przegapisz jeden dzień ćwiczeń, nie pozwól sobie na dwa dni z rzędu. Jeśli zjesz jeden zły posiłek, to następny powinien być zdrowy. Nigdy dwa dni z rzędu.

Stosując zasadę "Nigdy dwa" będziesz w stanie zapobiec przejawom złych nawyków. Dziwny dzień wolny czy oszukiwany posiłek? Nie ma problemu. Ale jeśli chodzi o utrzymanie kondycji, kluczem jest konsekwencja. Postaraj się utrzymać impet. W ten sposób szybciej zobaczysz wyniki, co zachęci cię do utrzymania się na właściwej drodze.

7. Bawcie się dobrze!
Nie bój się spędzać późnych nocy z przyjaciółmi, ani nie mów "tak" szalonym przygodom. Przecież po to właśnie podróżujemy!

Upewnij się tylko, że jak najszybciej wrócisz na właściwe tory, aby nie stracić rozpędu, który nabrałeś. Równowaga między zabawą a fitnessem może wydawać się trudna, ale wymaga tylko odrobiny treningu i wysiłku. Kiedy już nabierzesz nawyku, będziesz się zastanawiać, dlaczego nie zacząłeś wcześniej!