Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

Jak podróżować po świecie za darmo

Nie możesz spędzić dnia bez wędrówki wbijając się w twój plan? Jeżeli ty ciągle znajdujesz yourself śniącego i myśleć twój następna wielka ucieczka, być może ty powinieneś właśnie zatrzymywać myśleć o nim i stawiać niektóre plany w działanie.

Dla każdego, kto myśli, "Ta racja. Nie stać mnie na podróże.", ten artykuł jest dla ciebie!

Powodem, dla którego można by pomyśleć, że czas wolny będzie kosztował fortunę, jest fakt, że hotele i wyżywienie, wypożyczalnie samochodów i zajęcia mają swoją cenę. Istnieje jednak wiele alternatywnych sposobów podróżowania, które nie tylko pozwalają zaoszczędzić pieniądze, ale także pozwalają zaangażować się w życie lokalnych społeczności i ludzi w sposób, który pozwoli Ci zanurzyć się w zupełnie nowej kulturze i spojrzeć na życie.

Bilety lotnicze kosztują, oczywiście, ale przygoda i pełne ducha szczęście jest bezcenne.

Poniższe programy oferują kilka całkowicie zajebistych sposobów na obniżenie wydatków i, zasadniczo, podróżowanie po świecie za darmo.

Będziesz zdumiony, jak możesz znaleźć sposób, aby zobaczyć świat za darmo!

Praca wolontariacka w zamian za zakwaterowanie

Strony internetowe takie jak Work Away lista gospodarzy we wszystkich krajach na całym świecie, które pozwalają na pobyt z nimi w zamian za kilka godzin wolontariatu w ciągu tygodnia.

Okay, płacisz za tę stronę, ale to jest jak 10 euro. Biorąc pod uwagę, że będziesz walczyć, aby uzyskać hostel na noc za tę cenę, a tutaj masz dostęp do wszystkich tych gospodarzy na dwa lata. To jest nie-mózgowiec!

Couch Surfing

Jedną z lepiej znanych darmowych metod podróżowania jest Couch Surfing, gdzie można gościć lub przebywać z ludźmi na całym świecie. Osoby, które mogą być gospodarzami couch surfingu to sami podróżnicy, którzy wiedzą jak to jest być w drodze.

Niektórzy ludzie mogą martwić się o swoje bezpieczeństwo podczas pobytu z nieznajomym, ale użyj swojego najlepszego osądu i miej trochę zaufania do innych ludzi.

Prawdopodobnie spotkasz tam jednych z najfajniejszych ludzi!

House Sitting

Załóż swój odpowiedzialny kapelusz i zaopiekuj się czyimś domem, zwierzętami i ogrodami, gdy są poza domem. Strony internetowe takie jak Mind My House pomagają grać w swatki dla właścicieli domów i "obserwatorów" domów na całym świecie.

Ponownie, istnieje niewielka roczna opłata, ale za długotrwałe siedzenie, będziesz płacić grosze za dzień, aby żyć w niesamowitej nieruchomości! Witam, miesięczne zakwaterowanie!

Zbieraj punkty za bezpłatne podróże

Podczas gdy jest to coś, co w większości przypadków przynosi korzyści amerykańskim podróżnym, programy nagród z wykorzystaniem kart kredytowych oferują korzyści za wszystko, od darmowych posiłków, przez darmowe pobyty w hotelach, po darmowe loty międzynarodowe.

Choć może to wymagać poważnych badań i odrobiny opanowania programów nagród, hakerstwo podróżnicze może pomóc w mądrym wykorzystaniu punktów nagród i ostatecznie podróżować za darmo.

Zacznij zdobywać te punkty premiowe!

POMOCNA WSKAZÓWKA: Jeśli szukasz karty kredytowej z nagrodą za podróż, polecam złożyć wniosek o nią przed dużą podróżą lub zakupem. Niektóre z największych korzyści to zdobywanie punktów do wykorzystania na darmowe loty i hotele. Ponadto, wiele kart oferuje dodatkowe punkty przy dokonywaniu zakupów związanych z podróżą. Niektóre karty oferują również ochronę w czasie podróży, gdy płacisz za podróż kartą. A jeśli martwisz się o wyżywienie w trakcie takich podróży to warto zacząć rozpocząć zdrowe i tanie odżywianie już dziś.