Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

9 WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH LEPSZYCH PODRÓŻY RODZINNYCH

Bez względu na to, jak dobrze się podróżuje, podróżowanie z małymi dziećmi jest zupełnie innym doświadczeniem niż samotny plecak czy podróżowanie w parach.

Pamiętam, że planowaliśmy naszą pierwszą rodzinną podróż do Kalifornii, tak jak to było wczoraj. Mieliśmy tak wiele pytań i nie wiedzieliśmy od czego zacząć.

Jak zdobyć paszport dla dziecka?

Czy przed podróżą musimy uzyskać zgodę od lekarza?

Co musimy spakować?

Czy będziemy spać, jeśli będziemy dzielić pokój w hotelu z naszym maluchem?

Jak zapewnić mu rozrywkę?

A co jeśli coś się wydarzy za granicą?

Nie mając żadnego doświadczenia jako podróżujący rodzice, domyślamy się sposobu, w jaki podróżowaliśmy jako para. Ta strategia była dobrym punktem wyjścia, ale wyciągnęliśmy kilka cennych lekcji w trudny sposób i popełniliśmy kilka błędów.

Teraz, podróżując z dwójką małych dzieci przez wiele lat, chcę podzielić się kilkoma najistotniejszymi wskazówkami, których nauczyliśmy się podczas podróży, abyście mogli uniknąć naszych błędów i łatwiej podróżować:

1. Zarezerwuj nocleg z oddzielnymi miejscami do spania: 1.

Wybierz zakwaterowanie, które oferuje apartamenty z jedną lub dwiema sypialniami zamiast standardowego pokoju hotelowego z dwoma łóżkami. Za tę wygodę zapłacisz trochę więcej, ale dobry sen jest kluczowym składnikiem udanej rodzinnej podróży.

Zastanów się nad tym: jeśli wszyscy są spiętrzeni w jednym pokoju, prawdopodobnie będziesz musiał iść spać, kiedy twoje dzieci to zrobią. Teraz, jeśli to był długi dzień podróży i sen jest tym, czego szukasz, to nie będzie problemem.

Jeśli jednak chcesz się napić, poczytać książkę, obejrzeć film lub porozmawiać, najlepiej zarezerwuj nocleg, który zapewni tobie i twoim dzieciom oddzielne miejsca do spania.

Nie każdy hotel oferuje apartamenty z jedną lub dwiema sypialniami, więc musisz zrobić trochę więcej badań. Korzystamy z większości dużych witryn, takich jak Expedia, Booking.com i Hotels.com, aby poznać opcje hotelu w naszym przedziale cenowym, a następnie przechodzimy bezpośrednio do strony internetowej hotelu, aby zbadać opcje pokoi i ich dostępność.

Wynajem apartamentów jest najlepszą opcją w tym zakresie. Są one często tańsze niż hotele i oferują wszystkie wygody w domu. Szukamy centralnie położonych apartamentów, które zapewniają pełną kuchnię i pralnię, co pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Lubimy korzystać z Airbnb.

2. Graj bezpiecznie, dokonuj rezerwacji

Przed dziećmi, rzadko robiliśmy rezerwacje z wyprzedzeniem. Częścią przygody jest przybycie bez planu i pozostawienie chwili na oprowadzenie, prawda? Problem z tym stylem podróżowania polega na tym, że kiedy masz dzieci, musisz wziąć pod uwagę ich próg niewygody.

Zrób sobie i swoim dzieciom przysługę: zrób rezerwację hotelu i transportu z wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnych frustracji. Godzinne wędrówki po ulicach w poszukiwaniu pokoju hotelowego lub oczekiwanie na dodatkowe sześć godzin na dworcu kolejowym nie jest zabawą w najlepszych momentach, nie mówiąc już o tym, że do sytuacji dodaje się pokręcone dziecko. Nie jest ładne.

Nie zakładaj, że Twój hotel lub wynajem mieszkania będzie miał do dyspozycji łóżeczko dziecięce lub wysokie krzesełko. Zadzwoń wcześniej, aby potwierdzić dostępność, nawet jeśli na stronie internetowej hotelu jest napisane, że ma pod ręką szopki (mogą być używane przez innego gościa podczas pobytu).

3. Rozluźnij swój ładunek, wynajmij sprzęt

Czy wiesz, że w większości popularnych miejscowości turystycznych są usługi dostępne dla rodzin, które mogą wypożyczyć wózki, szopki, foteliki samochodowe, wysokie krzesła, kojce i rowery?

Po raz pierwszy skorzystaliśmy z tej usługi na początku tego roku na wycieczce do Meksyku. Wynajęliśmy mieszkanie z dwiema sypialniami na kilka tygodni, więc musieliśmy znaleźć solidne łóżeczko dla naszego malucha. Właściciel mieszkania polecił nam lokalną firmę, która założyła łóżeczko przed naszym przyjazdem i odebrała je po naszym wyjeździe. Było to bardzo wygodne i przystępne cenowo (myślę, że zapłaciliśmy około 50 USD za tydzień).

Dostępność zależy od lokalizacji, pory roku i czasu, w którym trzeba korzystać z przedmiotu. Jeszcze nie znalazłem centralnej strony internetowej, która działa dla wszystkich miejsc, więc najlepiej jest zbadać online i skorzystać z lokalnej firmy, która ma dobre recenzje. W razie wątpliwości, zapytaj wszechmogącego Google.

4. Chroń siebie - zdobądź odpowiednie ubezpieczenie podróżne

Ta jest oczywista. Ubezpieczenie podróżne może wydawać się irytującym, niepotrzebnym wydatkiem, ale zawsze najlepiej jest grać bezpiecznie, zwłaszcza z małymi dziećmi.

Nasze niemowlę ma silną alergię pokarmową, a nasz maluch jest podatny na wypadki, więc wycieczka do szpitala nie jest wykluczona. Nie jest to czas na obcinanie zakrętów, by zaoszczędzić dolara, więc zdobądź odpowiedni plan, który ochroni wszystkich. W razie wątpliwości odbierz telefon i porozmawiaj z kimś o swoich konkretnych pytaniach i obawach.

Mówi Matt: Cameron ma rację. Ubezpieczenie podróżne nie jest czymś bez czego powinieneś wychodzić z domu. Ja nigdy tego nie robię. Oto mój szczegółowy przewodnik po zakupie ubezpieczenia podróżnego.

5. Załaduj swój tablet

Tablet na stałe wylądował w naszej piątce najlepszych przedmiotów podróżnych, bez których nigdy nie opuścimy domu. W podróży zabieramy ze sobą dwa tablety: iPad i Surface. Każdy z tabletów służy innemu celowi. Wykorzystujemy naszą Powierzchnię do kreskówek i filmów, ponieważ posiada ona port USB. Możliwość oglądania ulubionych programów przez nasze pociechy ratuje nam życie, szczególnie podczas długich lotów i wieczorami, kiedy potrzebujemy trochę ciszy.

Nasze iPady używamy do gier, muzyki i wideo. Nasz maluch uwielbia Angry Birds i programy do kolorowania, więc wyciągamy go, gdy czuje się zabawny i kreatywny.

Oba tablety są pełne białego szumu (odgłosy fal, deszczu itp.), który podkręcamy w nocy i umieszczamy obok ich łóżek. Głośny biały szum jest kojący i zagłusza inne dźwięki, które mogłyby im potencjalnie przeszkadzać. Spróbuj, jeśli Twoje dzieci mają problemy z zasypianiem podczas podróży.

6. Wybierz mądrze swoje miejsce docelowe

Wybór właściwego miejsca docelowego może spowodować lub przerwać Twoją rodzinną podróż. Ważne jest, aby rozważyć potrzeby swoich dzieci, ale równie ważne jest, aby odwiedzić miejsce, które Cię interesuje. Większość miejsc ma jakąś formę parku rozrywki lub atrakcję przyjazną dla rodziny, więc kiedy tworzysz krótką listę, szukaj miejsc, które mają trochę zabawy dla dorosłych również dla Ciebie.

Czy nadal podróżujesz z wózkiem? Jeśli tak, rozważ cele z odpowiednimi ulicami i chodnikami, ponieważ łatwiej będzie się poruszać po nich niż próbować poruszać się po dżungli i bardziej zaciemnionych miejscach.

Długie podróże są trudne dla maluchów, więc mądrze jest wybrać cel podróży, który ma bezpośrednie loty. Wybieram hotele, które są położone centralnie i/lub blisko atrakcji (np. plaży), co zmniejsza potrzebę korzystania z taksówek lub transportu publicznego. Upewnij się, że weźmiesz pod uwagę te rzeczy przy wyborze miejsca docelowego.

7. Smaki i niespodzianki są zawsze dobrym pomysłem.

Przynieś małe prezenty i/lub smakołyki i nagrodź swoje maluchy za dobre zachowanie. Podczas długiej podróży samolotem lub pociągiem daj swoim dzieciom mały prezent w postaci samochodu-zabawki, puzzli lub kolorowanki. To nie tylko zachęci je do dobrego zachowania, ale również zapewni im rozrywkę.

Dobrym pomysłem jest pozwolić dzieciom wybrać kilka małych pamiątek z miejsc, które odwiedzasz, aby miały pamiątkę z podróży. Podczas naszej podróży do Alberty latem tego roku odwiedziliśmy miasto Drumheller, znane jako "Dinosaur Capital of the World". Po zameldowaniu się w naszym hotelu odwiedziliśmy sklep turystyczny i pozwoliliśmy naszemu maluchowi wybrać zabawkowego dinozaura. To skłoniło go do ponownego zastanowienia się nad dinozaurami, co sprawiło, że nasza wizyta w Muzeum Dinozaurów stała się dla niego o wiele bardziej ekscytująca. Czas jest wszystkim.

Za każdym razem, gdy bawi się tym zabawkowym dinozaurem, mówi: "Pamiętasz, jak chodziliśmy do miasta dinozaurów, tato?" To było dobrze wydane 5 dolców.

8. Sprawdź swoje Ego z torbami.

Większość rodziców obawia się strasznego topnienia podczas lotu. Wiem, że tak było. Mój poziom lęku wzrasta w momencie, gdy nasi chłopcy się denerwują i wybrzydzają. Nie chcę przeszkadzać innym w samolocie. Nie chcę być tym facetem.

Ale rzeczywistość jest taka, że nawet najspokojniejsze dzieci mają punkt zwrotny. Będziesz płakał i źle się zachowywał, więc to do ciebie należy toczyć się z ciosami. To, jak zareagujesz , nada ton przyszłym lotom. Jeśli ty też będziesz wariował, jest duża szansa, że twoje dzieci będą kojarzyć podróż samolotem z tym, że tata i mamusia są wściekli.

Nie martw się o to, co myślą inni. Wiele osób w samolocie to rodzice, którzy byli już na twoim miejscu wcześniej. Potrafią się z Tobą współczuć i zazwyczaj są skłonni podać Ci rękę, gdy jest ona potrzebna.

Zachowajcie spokój. Uśmiechnij się. Poproś o pomoc. To się skończy, zanim się zorientujesz.

9. Zwolnij.

Jeśli jest jedna rada, którą chciałbym, aby wzięły ją wszystkie podróżujące rodziny, to jest ona taka: zwolnij!

Nie próbuj powielać sposobu, w jaki podróżowałeś przed dziećmi. Teraz sprawy mają się inaczej, więc postaraj się nie wcisnąć zbyt wielu zajęć lub zwiedzania w jeden dzień. Ciesz się swoją wielką aktywnością lub przygodą rano, kiedy wszyscy są świerzy i naładowani. Przerwij dzień i spędź trochę spokojnego czasu z powrotem w hotelu, zanim znów wyruszysz w drogę.

Najprzyjemniejsze doświadczenia z podróży, które mieliśmy, to te, w których ustaliliśmy odpowiednie oczekiwania na każdy dzień. Pamiętaj, że podróżowanie ma być przyjemne. Więc spraw, aby była to zabawa!

Podróże rodzinne nie muszą być zniechęcającym doświadczeniem, które powinno być wstrzymane "do czasu, aż dzieci się zestarzeją". Potrzeba trochę więcej planowania i dostosowania nastawienia, ale będziesz się cieszyć, że podjąłeś dodatkowy wysiłek, gdy zobaczysz pozytywny wpływ, jaki podróż będzie miała na Twoje dzieci... i na Ciebie.