Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

10 sposobów na podróżowanie po świecie i zarabianie pieniędzy

Jednym z najczęstszych błędnych przekonań na temat podróżowania jest to, że jest ono nieopłacalne i kosztowne. Pewnie, że kosztuje, ale co by było, gdybym ci powiedział, że możesz podróżować i dostać zapłatę? Podróżowałbyś wtedy?

Ciężka praca przez dwa tygodnie wakacji każdego roku to bardzo godna podziwu i odpowiedzialna decyzja życiowa, zdecydowanie. Jeśli jednak spojrzysz z perspektywy czasu, jeśli stwierdzisz, że ciężko pracujesz w pracy, której nie możesz znieść i nie możesz się doczekać tych dwóch tygodni wakacji każdego roku, może coś jest nie tak.

Z pracą i pieniędzmi, naprawdę nie ma sensu robić czegoś, co ci się nie podoba. Kiedy kochasz swoją pracę, pasja przenika i promieniuje w Twoim życiu w promieniach szczęścia, spełnienia i satysfakcji.

Jeśli więc uważasz, że podróżowanie pasuje do tych kategorii, rozważenie wakacji pracowniczych może być dla Ciebie idealne!

Istnieje niezliczona ilość możliwości dla niemal każdej branży i zestawu umiejętności, gdzie można spakować swoje życie zawodowe do plecaka wraz z ubraniami i butami. Praca za granicą eliminuje stres związany z martwieniem się o pieniądze (ponieważ będziesz na nie zarabiać), a jednocześnie pozwala zanurzyć się w lokalnym środowisku kulturowym.

Oto 10 sposobów na podróżowanie po świecie i otrzymanie zapłaty!

Załoga jachtu

Jeśli uwielbiasz wypływać na otwarte morze lub chcesz wystawić na próbę swoje morskie nogi, praca z załogą jachtu pozwoli Ci na rejsy po siedmiu morzach z pokryciem wszystkich wydatków na życie!

Chociaż nie należy lekceważyć faktu, że praca jako stewardesa jachtu lub pomocnik pokładowy to nic innego jak ciężka praca, to jednak jest to świetny sposób, aby zobaczyć świat!

Przeczytaj więcej: Praca w podróży dookoła świata: Stewardessa jachtowa

Nauczanie języka angielskiego

Na całym świecie istnieje tak wiele sposobów nauczania języka angielskiego. Jeśli kochasz pracować z dziećmi i masz pasję do edukacji, zdobycie certyfikatu TEFL jest doskonałą opcją.

TEFLPros to wielokrotnie nagradzany internetowy kurs certyfikacyjny dla każdego, kto chce uczyć angielskiego za granicą lub online i rozpocząć życie w nauczaniu, nauce i podróżach do miejsc, o których możesz tylko pomarzyć. TEFLPros jest własnością kobiet i jest prowadzony przez dwóch trenerów nauczycieli, którzy rozumieją wszystkie wzloty i upadki tego, jak to jest podążać tą ścieżką.

Certyfikacja TEFL jest wymogiem dla większości renomowanych szkół, a kurs TEFLPros nie tylko upewni się, że jesteś w pełni przygotowany do nauczania, ale także zapewni dożywotnią pomoc w pracy dla wszystkich klas.

Barman

Wygodą w byciu barmanem jest to, że bary są na całym świecie i działają przez cały rok. Tak więc, to tylko kwestia posiadania pewnego doświadczenia (lub uzyskanie go w pracy), decydując, gdzie chcesz iść na świecie, i całkowicie sprzedając swoje niesamowite wychodzącej osobowości do lokalnych barów.

Ja to zrobiłem! Wiem, że ty też możesz!

Niania

Piękno bycia nianią jest to, że można żyć z rodziną (który sprawi, że poczujesz się mile widziany w najlepszy możliwy sposób), dostajesz wypłatę i masz do zabawy z dziećmi cały dzień!

Podczas gdy nie zawsze jest słonecznie i tęczowo z dziećmi, te nieliczne natręctwa, z którymi masz do czynienia, będą doskonale zbalansowane, zabierając dzieci do parków i lokalnych placów zabaw, gdzie spotkasz inne nianie i au pair za pośrednictwem ich rodzinnych przyjaciół.

Statek wycieczkowy

Wszystkie wydatki opłacone i darmowe podróże statkiem wycieczkowym lub czymś podobnym w dowolnym miejscu na świecie? To może się zdarzyć naprawdę! Na rejsach dostępne są wszystkie rodzaje pracy - od mycia naczyń, przez kelnerki, instruktorów jogi, po animatorów dla dzieci i wiele innych!

Instruktor nurkowania

Jeśli jesteś zainteresowany i posiadasz uprawnienia do nurkowania, zostanie instruktorem może być świetnym sposobem na pogoń za niekończącymi się latami na całym świecie.

Sięgnij do szkół nurkowych w wybranym przez Ciebie miejscu i sprawdź, czy byliby zainteresowani sprowadzeniem Cię jako pracownika. Niektóre szkoły nurkowe oferują nawet darmowe wyżywienie i lekcje nurkowania w zamian za pomoc przy sklepie.

Instruktor Jogi

Szukasz relaksu i medytacji w niektórych pięknie egzotycznych krajach? A płacą za to? Dlaczego miałbyś nie!

Jeśli jesteś dobrze praktykowany lub certyfikowany w jodze, możliwości na całym świecie czekają na ciebie w poszukiwaniu własnej duszy, inspirując po drodze innych.

Personel ośrodka narciarskiego

Jeśli kochasz zimę i snowboard lub jazdę na nartach, praca w ośrodku narciarskim na przykład w Alpach Europejskich, Japonii lub Kanadzie, może po prostu pasować do rachunku za jakąś zimową przygodę.

Ośrodki narciarskie wymagają różnego rodzaju personelu, od administratora, przez sprzątanie, po pracę z dziećmi i oczywiście instruktorów narciarskich!

Przewodnik turystyczny

Jeśli historia, kultura lub przyroda to twoja sprawa, bycie przewodnikiem w twoim ulubionym regionie jest świetną opcją. Weź pod uwagę bycie miejscowym przewodnikiem po historycznym zamku w Europie lub prowadzenie wycieczki autokarowej po okolicy w Australii.

Opcje są nieskończone, gdy łączysz swoje zainteresowania i dzielisz się swoją wiedzą!

Hotel

Stoły kelnerskie, praca za barem, zmywanie naczyń... spójrzmy prawdzie w oczy; to praca, która może być wykonana wszędzie i przez prawie każdego. W perspektywie krótko- lub długoterminowej, praca w charakterze personelu hotelowego może być świetnym sposobem na zdobycie dodatkowej gotówki i poznanie kilku wspaniałych ludzi po drodze.

Jeśli masz doświadczenie w zarządzaniu lub studiowałeś gościnność, rozważ możliwość skorzystania z niektórych międzynarodowych ofert, aby poszerzyć swoje horyzonty.

Więc zaryzykuj! Skorzystaj z okazji!

Daj sobie szansę zobaczyć świat i przynajmniej pokryć część swoich wydatków podczas pobytu za granicą.

Dowiesz się, co kochasz, a czego nie lubisz i wyrośniesz na człowieka. Te doświadczenia zawodowe nie opuszczą cię, gdy wrócisz do życia po powrocie do domu. Zostaną z tobą i sprawią, że wszystko wokół ciebie i o tobie będzie o wiele lepsze!