Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

MÓJ ULUBIONY SPRZĘT DLA PODRÓŻNIKÓW

Co zabierasz na wycieczkę? Czego potrzebujesz? Jak długo czytelnicy wiedzą, jestem fanem pakowania światła. Nie wydaje mi się, żebyś potrzebował zbyt wiele podczas podróży. Jako plecak, chcę się upewnić, że wszystko, co mam, zmieści się w jednej torbie. Często wydaje mi się, że ludzie przynoszą za dużo rzeczy, kiedy podróżują.

Pojechałem na Kostarykę w moją pierwszą podróż zagraniczną i zabrałem ze sobą całą sugerowaną listę opakowań, którą firma turystyczna przekazała klientom. Nosiłem ze sobą tyle rzeczy, których nigdy nie używałem. Wiele lat później, kiedy odbyłem swoją pierwszą podróż dookoła świata, wciąż nosiłem ze sobą tyle rzeczy, że w końcu zostawiłem je w hostelach, w których jeździłem.

Ale uznaję też, że każdy ma inny styl podróżowania i inne potrzeby. Nie ma dwóch takich samych podróżników.

Przygotowując się do przyszłych wyjazdów i zastanawiając się "co naprawdę muszę zabrać?", chciałem dać ci listę tego, co uważam za praktyczne i obowiązkowe. Te przedmioty nie zajmują zbyt wiele miejsca, są niesamowicie użyteczne i sprawią, że Twoja podróż będzie lepsza.

Oto mój ulubiony sprzęt podróżniczy:

1. Kłódka podróżna

Pierwsze bezpieczeństwo! Jeśli jesteś niedrogim podróżnikiem i planujesz pobyt w hostelu podczas następnej podróży, to będziesz potrzebował jednego z nich. Ponieważ większość hosteli korzysta z szafek, osoby podróżujące w budżecie muszą zapewnić sobie własną kłódkę podróżną, jeśli chcą zabezpieczyć swoje rzeczy. Chociaż zazwyczaj można je wynająć lub kupić w hostelach, to jest znacznie tańsze, aby kupić tylko jeden przed wyjazdem.

2. Adapter podróżny

Jak dowiedziało się wielu podróżnych, jest to niezwykle frustrujące (nie wspominając już o niedogodności), aby dotrzeć do nowego celu tylko po to, aby uświadomić sobie, że nie można naładować telefonu lub komputera, ponieważ gniazda elektryczne są różne. Dlatego właśnie będziesz potrzebował adaptera podróżnego. Jest to prosty dodatek, ale niezbędny, jeśli odwiedzasz różne regiony świata. Jest to urządzenie, którego osobiście używam, ponieważ obejmuje wszystkie regiony świata (i jest dostarczane również z portami USB). Jest przystępny cenowo, łatwy w użyciu i lekki.

3. Pakowanie kostek

Jeśli masz zamiar żyć z plecakiem przez kilka tygodni (lub miesięcy) lub po prostu chcesz zachować walizkę lepiej zorganizowany, kupić kostki do pakowania. Są one dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na przechowywanie przedmiotów dużych i małych. Doskonale nadają się do łatwego odnalezienia wszystkiego w plecaku lub w walizce. (Jeśli chcesz lepszej jakości kostki do pakowania, sprawdź te!)

4. Zatyczki do uszu

Każdy, kto kiedykolwiek przebywał w hostelu wie, że zatyczki do uszu są koniecznością. Od chrapiących, przez nocnych pijaczków, po kopulujące pary - wszystko to słyszałem. Nawet jeśli nie zamierzasz być w hostelu, są one nadal pomocne do spania w autobusach, nocnych pociągów i innych rodzajów transportu. Dobry sen jest bezcenny - podróżujcie przygotowani!

5. Ręcznik podróżny DryFox Quick Dry Dry

Bez względu na to, że zatrzymujesz się tylko w hotelach i korzystasz z Airbnb, będziesz musiał przynieść ręcznik. Posiadanie lekkiego, szybkoschnącego ręcznika robi ogromną różnicę, gdy jesteś w drodze, ponieważ zwykłe ręczniki są zbyt nieporęczne i ciężkie (a ich suszenie zajmuje dużo czasu). Zamiast tego, uzyskać ręcznik podróżny. Są one kompaktowym, szybkoschnącym rozwiązaniem, którego potrzebuje każdy plecakarz. (Użyj kodu "nomadicmatt", aby uzyskać 15% zniżki na zakup!)

6. Posiadacz paszportu

A posiadacz paszportu jest obowiązkowym dokumentem dla każdego zapalonego podróżnika. Chroni on paszport przed zużyciem - co jest ważne, ponieważ uszkodzony paszport może doprowadzić do przedwczesnego odesłania do domu lub odmowy wjazdu do miejsca przeznaczenia (plus, wymiana paszportu jest kosztownym kłopotem). Podczas gdy istnieją tony drogich, wymyślnych opcji, prosta praca zostanie wykonana.

7. Ukąszenia pastą do zębów

Przejeżdżanie z płynami to ból. Zawsze są kłopotliwe w ochronie lotniska. A jeśli chodzi o pastę do zębów, jest dużo odpadów (nigdy nie wydostaniesz całej pasty do zębów, a plastikowe opakowanie jest szkodliwe dla środowiska). Podaj ugryzienia pasty do zębów. Te suche wypustki z pastą do zębów, które znajdują się w słoiku nadającym się do recyklingu (bez plastiku!). Trochę się przyzwyczajają, ale są ekologiczną opcją dla świadomego ekologicznie podróżnika. (Jeśli ugryzienie nie trafia do Twojej części świata, Lush sprzedaje również pastę do zębów i płyny do płukania ust).

8. Notatnik

Używam ich nie tylko do pracy (ciągle robię notatki i zapisuję pomysły), ale również do śledzenia swoich podróży, dzięki czemu mam coś do oglądania. Są one doskonałym notatnikiem do pisania podczas podróży, jak również do zapisywania notatek z podróży, takich jak wskazówki, informacje kontaktowe i porady językowe. Nawet w tym hiper-technologicznym wieku, myślę, że każdy musi pisać więcej podczas podróży, aby mieć coś, na co warto spojrzeć wstecz.

9. Apteczka pierwszej pomocy

Jeśli masz zamiar uprawiać turystykę pieszą, rowerową lub inne zajęcia w czasie podróży, proponuję zabrać małą apteczkę pierwszej pomocy. Musi ona zawierać tylko podstawowe informacje (bandaże, krem z antybiotykami (Polysporin), paracetamol (Tylenol), gazę, itp.), aby w przypadku małego skaleczenia, pęcherza lub oparzenia nie trzeba było martwić się o infekcje. Oczywiście, zawsze należy wykupić ubezpieczenie podróżne przed wyjazdem z domu, ale pomoże to zadbać o drobne skaleczenia lub zadrapania, które pojawią się podczas podróży.

10. Filtr do wody

Jednokrotne zastosowania tworzyw sztucznych są powszechne w wielu krajach na całym świecie. Zanieczyszczają również nasze oceany i niszczą środowisko naturalne. Ale podczas podróży trudno jest ich uniknąć, jeśli chcesz być bezpieczny. Na szczęście możesz zrobić co w Twojej mocy, aby pomóc planecie, podróżując z filtrem wielokrotnego użytku. LifeStraw to niesamowita marka, która sprzedaje butelki z wbudowanymi filtrami do wody. Filtry trwają 5 lat, więc oszczędzasz pieniądze na ich wymianie. Będziesz mógł zachować zdrowie i zmniejszyć zależność od jednorazowych tworzyw sztucznych. Podwójna wygrana!

11. Reflektor podróżny

To poręczne narzędzie zarówno dla plecakarzy, jak i dla wszystkich, którzy chcą uprawiać turystykę pieszą lub biwakowanie. Jeśli zamierzasz zatrzymać się w schronisku, posiadanie reflektora jest pomocne, gdy musisz się zameldować lub wymeldować, ale nie chcesz przeszkadzać innym podróżnym poprzez włączanie świateł. Są one również pomocne w nagłych wypadkach.

12. Plecak podróżny

Jeśli jesteś długoterminowym podróżnikiem, Twój plecak to Twój dom z dala od domu. Niezawodny, trwały plecak turystyczny to konieczność dla osób podróżujących oszczędnie, minimalistów i backpackerów. Dobrze wykonana torba wytrzyma lata i dziesiątki przygód. Posiadanie niezawodnego plecaka podróżnego jest jedną z najważniejszych rzeczy dla podróżnika i warto w niego zainwestować.