Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

Kompletny przewodnik po pakowaniu sprzętu podróżnego

Jednym z najczęstszych pytań, jakie dostaję od czytelników, jest: "Co mam spakować na wycieczkę?" Więc, przygotowałam serię przewodników dla podróżniczek. Ten pakowany przewodnik obejmuje wszystkie niezbędne rzeczy, elektronikę i sprzęt fotograficzny, które przywożę na każdą z moich wycieczek.

Chociaż mogę nie spakować tych samych ubrań na każdą podróż, to są to rzeczy, które przywożę bez względu na to, dokąd jadę.

Jako częsty podróżnik, bloger i fotograf, inwestuję w wysokiej jakości sprzęt, który jest również lekki i będzie służyć przez wiele lat. Ostatnią rzeczą, jakiej pragnę, jest niewygodny plecak na długą podróż lub tania elektronika, która zaraz po pierwszym użyciu pęknie.

Dowiedziałem się (w trudny sposób), że ciągła wymiana zużytego sprzętu kosztuje o wiele więcej niż inwestycja w wysokiej jakości sprzęt od początku. Zdobądź wytrzymały sprzęt, nawet jeśli kosztuje trochę więcej, a zobaczysz, że w końcu oszczędza pieniądze!

Oto lista sprzętu, którego używam, ale pamiętaj, że nie wszystko jest odpowiednie i konieczne dla każdej podróży typu lub podróżnika.

W szczególności, podróżuję z dużą ilością sprzętu elektronicznego i fotograficznego, aby utrzymać ten blog podróżniczy na bieżąco. Skorzystaj z tego przewodnika, aby określić co jest Ci najbardziej potrzebne i wyeliminować z niego, aby stworzyć swoją listę pakowania.

Poniżej znajduje się mój przewodnik pakowania sprzętu turystycznego, którego używam i kocham!

Sprzęt podróżny

Te niezbędne w podróży elementy są idealne dla prawie każdego rodzaju podróży i naprawdę pomagają zorganizować wszystko. Trwała torba i plecak na sprzęt są kluczem do ochrony i transportu wszystkich Twoich rzeczy. Tak samo jest z torbą na przybory toaletowe - na wypadek, gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku i rozlania się rzeczy, przynajmniej są one zamknięte!

Nigdy nie wybieram się nigdzie bez butelki z wodą wielokrotnego użytku, ponieważ są one idealne do napełniania na lotnisku lub wszędzie tam, gdzie jest dostępna woda pitna.

Sprzęt elektroniczny + techniczny

Aby prowadzić ten blog, podróżuję z wirtualnym biurem. Zdecydowanie pakuję więcej elektroniki, niż większość ludzi kiedykolwiek potrzebowałaby. Więc, jeszcze raz, załóżmy, że to jest najbardziej potrzebne i wyeliminujmy z niego, aby zrobić listę pakowania.

Większość ludzi nie będzie potrzebować *wszystkiego* z tej listy - ale zdecydowanie sugeruję dysk twardy i uniwersalny adapter podróżny. Zgubiłem zdjęcia i prawie straciłem wiele godzin materiałów filmowych, ponieważ mój laptop zrezygnował... ale zapisywanie wszystkiego na dysku twardym pozwala mi na zapisywanie wszystkich tych cennych zdjęć i filmów.

Ładowarka USB jest również idealną rzeczą, którą można złapać przed podróżą - szczególnie, jeśli używasz telefonu do ciągłej nawigacji i nie wiesz, gdzie będzie najbliższa stacja ładowania. Możesz po prostu ładować podczas podróży!

Sprzęt fotograficzny

To jest sprzęt fotograficzny i sprzęt fotograficzny, którego używam do fotografii podróżniczej. Aby uzyskać pełną listę aparatów i obiektywów, sprawdź mój sprzęt fotograficzny na poczcie podróżniczej!

Najlepszy sposób na wzmocnienie swojej gry fotograficznej? Dowiedz się, jak korzystać z aparatu i wszystkich jego ustawień, fotografując w trybie ręcznym! Mam mnóstwo wskazówek i sztuczek na mojej stronie fotograficznej - zanurkuj, aby zrobić te niesamowite zdjęcia z podróży.

Ogółem

Gorąco polecam inwestowanie w niektóre z istotnych elementów i prawdziwą ocenę tego, co byś wykorzystał i nie wykorzystał w swojej podróży - nie musisz przewozić nadmiaru bagażu lub przedmiotów, jeśli nie masz zamiaru ich używać!