Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

RADOŚĆ Z PODRÓŻOWANIA JAKO PARA

Podróżowanie jako para jest niepodobne do niczego innego. Nie jesteście sami, ani po prostu nie podróżujecie z przyjaciółmi. To coś więcej niż to. Podróżujecie jako jedność i jako tacy możecie dzielić się z kimś swoimi doświadczeniami (w tym minusami z podróży).

Chodzi o to, by po raz pierwszy zobaczyć miejsca i zabytki i wiedzieć, że zrobiliście to razem. Chodzi o tworzenie wspomnień, na które możesz spojrzeć wstecz przez lata, wiedząc, że dzieliliście się nimi ze sobą.

Elise i ja jesteśmy razem od pięciu lat (zaręczeni od roku), a my podróżujemy jako para od początku 2010 roku.

Postanowiliśmy podróżować długoterminowo, ponieważ chcieliśmy odkrywać świat, a nie pracować palcami do kości. Oszczędzaliśmy ciężko przez trzy lata, rzuciliśmy pracę, sprzedaliśmy nasze rzeczy i nigdy nie oglądaliśmy się za siebie.

Czy to była właściwa decyzja?

Zdecydowanie! Podjęcie decyzji o wspólnej podróży było jednym z najłatwiejszych wyborów, jakie kiedykolwiek podjęliśmy. Ludzie mówili nam, że podróżowanie jako para albo "zrobi, albo zerwie" nasz związek, i szczerze mówiąc, widzę, że tak może być.

Jesteście z drugą osobą 24/7 i naprawdę poznajecie ją na głębszym poziomie. Nie ma co ukrywać, kim naprawdę jesteś. Dla niektórych ludzi może to być trudne, ale choć były czasy prób, to tylko nas wzmocniło.

Największą rzeczą, która sprawia, że pary podróżują, jest kompromis. Chociaż Elise i ja mamy podobne zainteresowania, wciąż wiele razy dajemy i bierzemy ze sobą.

Kompromis nie tylko pozwala partnerowi doświadczyć czegoś, co naprawdę chce zrobić, ale także otwiera oczy na inną stronę podróży, której być może nie doświadczyłeś sam. O to właśnie chodzi w podróżach par.

Chodzi o to, by robić rzeczy z partnerem i dla niego.

Nieuniknione jest jednak to, że musisz walczyć na tym czy innym etapie. Czasy, w których Elise i ja nie zgadzaliśmy się ze sobą, zazwyczaj dotyczą spraw, którymi nie trzeba się zajmować. Najlepszym rozwiązaniem kłótni jest rozmowa ze sobą szczerze i słuchanie, co ma do powiedzenia twój partner. Masz czas, aby dojść do rozwiązania i nie ma potrzeby wysadzać niczego ponad miarę.

Zaciskanie sprawy w zarodku, zanim sprawy wymkną się spod kontroli, jest zawsze najlepszym sposobem, aby spróbować i rozwiązać problemy. Komunikacja jest kluczem do każdego udanego związku.

Odkryliśmy, że czynnikiem leżącym u podstaw większości naszych argumentów jest to, że jeden z nas potrzebuje tylko trochę czasu "ja".

Nie ma nic złego w chęci posiadania trochę czasu na własną rękę. Robienie czegoś na własną rękę przez jakiś czas naprawdę pomaga ci docenić drugiego człowieka, a także spojrzeć na sprawy z jego perspektywy. Spędzenie kilku godzin na własną rękę czasami może zrobić całą różnicę, nawet jeśli nie walczyłeś z partnerem.

Z drugiej strony, wsparcie, które pochodzi z podróży par, jest bardzo satysfakcjonujące. Kiedy jesteś chory lub zmęczony, Twój partner jest tam, aby wyciągnąć Cię z rutyny, rozweselić Cię i postawić z powrotem na nogi.

Twój partner będzie tam, gdy będziesz potrzebował kogoś do rozmowy i gdy będziesz chciał podzielić się swoimi najgłębszymi obawami i smutkami. Zobaczycie się w nowym świetle i dowiecie się o sobie więcej niż kiedykolwiek w domu. Jesteście dla siebie tym małym kawałkiem domu, który tak dobrze jest mieć wokół siebie.

Wspólne podróżowanie poprawia jakość czasu, który możesz spędzić ze swoją ukochaną osobą. Ponieważ jesteście z kimś 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, zawsze możecie się śmiać, rozmawiać i bawić razem. Naprawdę potrafisz docenić te małe, wspólne chwile. Czekanie na autobus przez 12 godzin może skończyć się jak pięć minut.

Jakkolwiek na to nie spojrzeć, podróżowanie jako para jest wyjątkowym doświadczeniem. Łączy was i łączy; to coś wyjątkowego, czym oboje się dzielicie i co naprawdę przetrwa całe życie.