Najnowsze artykuły

Rodzaje piwa: Bogactwo smaków i tradycji

Piwo jest jednym z najstarszych i najbardziej uwielbianych napojów alkoholowych na świecie. Jego różnorodność zaskakuje nawet najbardziej wymagających...

Czytaj Więcej

Pierścionki z brylantem

Diamenty występują w różnych kolorach, ale z jubilerskiego punktu widzenia za klejnoty uważa się tylko kamienie bezbarwne, przezroczyste lub niebieskie. Warto też zauważyć, że w swojej naturalnej formie diament nie wygląda atrakcyjnie. Dopiero po odpowiednim cięciu nabiera estetycznego piękna i staje się naprawdę wartościowy.

Brylant a diament

To właśnie w szlifie tkwi różnica między diamentem a brylantem. Wartość kamienia rośnie wraz z ujawnieniem jego prawdziwego piękna. Z chemicznego punktu widzenia nie ma różnicy między diamentem a brylantem, są jednym i tym samym. Różnice tkwią właśnie we właściwościach fizycznych. Po przecięciu kamień dosłownie lśni. Sekret tkwi w załamaniu promieni światła padających na wiele ścian. Diament znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, w szczególności ma szerokie zastosowanie w medycynie. A brylanty są stosowane praktycznie tylko jako kamień w biżuterii. Naturalne brylanty nie występują w naturze, tylko diamenty są naturalne.

Cena pierścionka z brylantem w dużej mierze zależy nie tylko od właściwości i wielkości samego kamienia, ale także od jakości szlifu. Diament jest stosunkowo niedrogi, podczas gdy brylant może kosztować setki tysięcy złotych. Wzrost kosztów uzasadniony jest tym, że tworzenie poprawnych i dokładnych krawędzi jest procesem kosztownym, pracochłonnym i czasochłonnym. Ponadto nie wszystkie kamienie naturalne można zmienić w brylanty. Ogólnie cena zależy od wagi, kształtu, czystości materiału, koloru i jakości cięcia.

pierścionek z brylantem

Pierścionek zaręczynowy z brylantem

Planujesz zaręcznyny na końcu świata? Pierścionki z brylantem to popularna odmiana biżuterii, zwłaszcza zaręczynowej. Ten bezbarwny lub lekko żółtawy kamień może odbijać i załamywać promienie światła, dając blask wszystkich kolorów tęczy.

Diamenty są wydobywane na prawie wszystkich kontynentach. Dziesięć największych złóż tego minerału znajduje się w Rosji, Angoli oraz w Afryce Południowej i Botswanie. Diament i grafit mają jeden wzór chemiczny (C) i jedną masę molową (12 g / mol). Aby grafit przekształcił się w diament, wymagana jest ekstremalna temperatura 1100 ° C i ciśnienie ponad 35 kilobarów.

Nowo wydobyte diamenty wyglądają matowo i niepozornie. Mają jasnoszary odcień i półprzezroczystą powłokę. I tylko umiejętne cięcie nadaje kamieniowi wyjątkowy połysk. Nie wszystkie wydobywane diamenty nadają się do wyrobu biżuterii. W rezultacie tylko 15% znalezionych minerałów staje się brylantami. Do produkcji biżuterii wybierane są tylko najlepsze egzemplarze.

Pierścionek z brylantem według tradycji ma następujące właściwości:

  • ułatwia podejmowania trudnych decyzji;
  • wzmacnia charakter;
  • zwiększa zdolność wpływania na innych;
  • pomaga w biznesie;
  • sprzyja finansom.

Należy zaznaczyć, że diamenty i brylanty to nie tylko przyjaciele kobiet. Przede wszystkim nazywane są kamieniami wojowników, ludzi o silnym charakterze, z natury wojowników, dlatego brylanty często stają się towarzyszami znanych biznesmenów, sportowców i polityków. Specjaliści twierdzą, że wpływ brylantu można skierować, wybierając odpowiedni palec, aby nosić pierścionek. Na palcu wskazującym pierścionek z brylantem powinni nosić biznesmeni, politycy i przywódcy. Pomoże to zrealizować ambitne plany. Bizneswoman doceni luksus pierścionka z łączonego złota z szafirami i brylantami. Noszenie takiego pierścionka na środkowym palcu zmniejsza impulsywność użytkownika i pomaga w podejmowaniu świadomych decyzji.

Wygląd pierścionka z brylantem zmienia się wraz z wiekiem. Młode kobiety raczej noszą małą elegancką biżuterię, kobiety po 35-40 roku życia mogą pozwolić sobie na duże pierścionki. Możesz nosić pierścionek z brylantem na dowolnym palcu. Jeśli jest to biżuteria zaręczynowa lub ślubna, należą założyć ją na palec serdeczny. W Polsce i niektórych krajach Europy Wschodniej zamężne kobiety noszą obrączkę na prawej ręce, w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych - na lewej. Ta sama zasada dotyczy pierścionków zaręczynowych. Ozdobne pierścienie można nosić na każdym palcu, w tym na palcu wskazującym i kciuku.

Jeśli wcześniej pierścionek z brylantem był wykonany tylko z metalu tego samego koloru, na przykład żółtego lub różowego złota, dziś projektanci mieszają odcienie. Pierścionki produkowane są z kombinacji detali w różnych kolorach. Kobiety noszą na jednej dłoni, a nawet na jednym palcu, pierścionki w różnych kolorach złota i srebra. Brylanty wyglądają wspaniale z innymi kamieniami szlachetnymi. Brylantowy pierścionek zaręczynowy pasuje do wszystkich zestawów biżuterii wieczorowej i dziennej, nawet jeśli są wykonane z różnych metali w różnych stylach.